بازدید معاون فنی و نظارت سازمان از مدرسه روستای روانگ در میناب

سقف مدرسه ریزش نکرده و هیچ دانش‌آموزی هم آسیب ندیده بود

۱۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۳ کد : ۳۴۷۶ اخبار مهم
سرپرست نوسازی مدارس استان هرمزگان گفت: سقف مدرسه روستای راونگ در شهرستان میناب ریزش نکرده است و دانش‌آموزان هم آسیب ندیدند.
سقف مدرسه ریزش نکرده و هیچ دانش‌آموزی هم آسیب ندیده بود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، سید فخرالدین هاشمی درباره ماجرای ریزش سقف مدرسه‌ای در میناب که ویدئوی آن در فضای مجازی منتشر شده است، اظهار کرد: ریزش سقف اتفاق نیفتاده و گچ‌گاری که توسط مدرسه برای تعویض مهتابی کلاس درس انجام شده بود، ریخته است.

وی ادامه داد: چند روز پیش مهتابی متصل به سقف یکی از کلاس‌های درس این دبستان تعویض شده بود که اطراف آن را گچکاری کرده بودند و فقط همان ناحیه ریزش کرد.

هاشمی با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ دانش‌آموزی آسیب ندیده است، تصریح کرد: مسئولان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان برای پیگیری ماجرا به روستای راونگ که مدرسه محل حادثه بود، اعزام شده و کارشناسان این موضوع را مورد بررسی دقیق‌تر قرار دادند که مشخص شد تنها لایه رویی گچ‌کاری انجام شده به اندازه یک متر مربع ریزش کرده است

سرپرست نوسازی مدارس هرمزگان با بیان اینکه هم اکنون در این استان ۲۲۰ مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی است، گفت: از این تعداد ۸۰ مدرسه در میناب قرار دارد که دومین شهرستان استان از نظر وسعت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲۰ پروژه در این شهرستان تحویل شده است، افزود: ۳۰ پروژه آموزشی دولتی در شهرستان میناب فعال است که پیشرفت فیزیکی 20 تا 90 درصدی دارند و با تکمیل آن ۳ هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز در فضای آموزشی ایمن و استاندارد تحصیل خواهند کرد.

شایان ذکر است؛ به دلیل حساسیت موضوع، معاون فنی و نظارت سازمان نیز بلافاصله به استان هرمزگان سفر کرده و از نزدیک این موضوع را بررسی کرده و تایید کرد که هیچ ریزش سقفی اتفاق نیفتاده است.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس هرمزگان


نظر شما :