تا کنون؛

۲۲ مجتمع آموزشی، تربیتی و ورزشی در استان‌های مختلف کشور به نام «شهید سلیمانی» نامگذاری شد

۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۵ کد : ۳۵۶۵ اخبار مهم
تا کنون ۲۲ مجتمع آموزشی، تربیتی و ورزشی با ۳۳۵ کلاس درس در ۱۱ استان کشور به نام شهید والامقام «سپهبد قاسم سلیمانی» نامگذاری شد.
۲۲ مجتمع آموزشی، تربیتی و ورزشی در استان‌های مختلف کشور به نام «شهید سلیمانی» نامگذاری شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، درپی دستور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور مبنی بر نامگذاری 63 مجتمع آموزشی فاخر در سراسر کشور به نام سپهبد شهید سلیمانی، عملیات اجرایی ساخت 22 آموزشگاه به نام «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» در 11 استان کشور مراحل پایانی را طی می‌کند.

مهراله رخشانی‌مهر پیشتر هدف از نامگذاری آموزشگاه‌ها را پاسداشت مجاهدت‌ها، دلاوری‌های این شهید والامقام در راه اسلام و ایران و نیز ادای دین به این شهید بزرگوار و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در مدارس عنوان کرده بود. بر همین اساس طی مدت کوتاهی بلافاصله پس از شهادت ایشان، یک مدرسه در سیستان و بلوچستان به نام ایشان به بهره‌برداری رسید و 18 آموزشگاه دیگر هم نامگذاری شده که به زودی آماده افتتاح می‌شود.

دبستان 12 کلاسه شهرک سجادیه در بندرعباس، دبیرستان 12 کلاسه فرزانگان در شهرستان میناب از توابع استان هرمزگان، دبیرستان 18 کلاسه سنندج، آموزشگاه 15 کلاسه الزهرا در شهرستان سقز کردستان از جمله پروژه‌های آموزشی در دست اقدام و مزین به نام سردار شهید سلیمانی است.

علاوه بر آن مجتمع حیات طیبه با 40 کلاس درس و پژوهشسرای دانش‌آموزی بیرجند در خراسان جنوبی، مجتمع آموزشی 18 کلاسه حیات طیبه ایلام و آموزشگاه 15 کلاسه آبدانان در استان ایلام، مجتمع آموزشی 24 کلاسه در چابهار، مجتمع آموزشی ناحیه 5 مشهد با 48 کلاس درس و آموزشگاه 12 کلاسه در نیشابور، آموزشگاه 12 کلاسه شهرک کوثر و دبیرستان12 کلاسه گرمی در استان اردبیل، استخر دانش‌آموزی ناحیه یک کرمانشاه و دبستان 15 کلاسه پردیس کرمانشاه و مجتمع آموزشی 18 کلاسه در شهرک مسکن مهر سمنان و مجتمع 12 کلاسه شهرک فدک در شاهرود، مجتمع آموزشی 18 کلاسه در قاضی‌آباد استان لرستان و آموزشگاه 12 کلاسه مسکن مهر خرم آباد،  دو آموزشگاه 12 کلاسه در کوی باهنر و کوی مهدیس شهرستان اهواز از دیگر پروژه‌هایی هستند که عملیات اجرایی آنها درحال انجام است.

 

کلید واژه ها: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سازمان نوسازی مدارس کشور مهراله رخشانی‌مهر


نظر شما :