بازدید رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از فضاهای آموزشی سیل‌زده؛

ارسال ۲۰ کامیون تجهیزات به مدارس سیستان و بلوچستان به ارزش ۳ میلیارد تومان

۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۲۲:۲۲ کد : ۳۵۹۲ اخبار برگزیده
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور طی سفر به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ کامیون تجهیزات به ارزش ۳ میلیارد تومان در بین مدارس مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان توزیع شد.
ارسال ۲۰ کامیون تجهیزات به مدارس سیستان و بلوچستان به ارزش ۳ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر به منظور بازدید از فضاهای آموزشی سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان، صبح امروز به همراه تیمی متشکل از خیرین مدرسه‌ساز، مدیران و کارشناسان فنی که در قالب گروه‌های جهادی برای برآورد خسارات وارده به فضاهای آموزشی و بررسی فنی و تخصصی میزان و نوع  آسیب‌ها تشکیل شده است، به سیستان و بلوچستان سفر کرد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور از نزدیک وضعیت فضاهای آموزشی آسیب‌دیده را مورد بررسی قرار داده و با مدیران و مسئولان آموزش و پرورش در این خصوص گفتگو کرد. وی همچنین پای صحبت‌های دانش‌آموزان این مدارس نشست و درخواست‌های آنان را شنید.

وی در گفتگو با خبرنگار شبکه هامون با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با همکاری مسئولین دستگاه‌های اجرایی و خیرین و نیکوکاران و آحاد مردم برای کاهش آلام مردم عزیز آسیب‌دیده اظهار داشت: با هدف برطرف نمودن کمبودهای تجهیزاتی و مشکلات مدارس آسیب دیده در سیل اخیر، در اسرع وقت تجهیزات مورد نیاز این مدارس به ارزش ۳ میلیارد تومان در قالب ۲۰ کامیون تهیه شده و در بین شهرستان‌ها و مناطق آسیب‌دیده توزیع کردیم.

رخشانی مهر افزود: این تجهیزات شامل میز و نیمکت دانش آموزی، سیستم رایانه و اسپیلت است که در حال حاضر از اولویت‌های مهم و مورد نیاز مدارس آسیب‌دیده است.

وی با اشاره به تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر رفع مشکلات و آسیب‌های ناشی از سیل اخیر در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: شرایط ویژه این استان و کمبودها و معضلاتی که در حوزه‌های مختلف از قبل وجود داشته نگاه‌های زیادی را به خود معطوف کرده است. از جمله حضور و ورود موثر خیرین نیک‌اندیش که امیدواریم در این شرایط نیز این وفاق و همدلی بیش از پیش رقم بخورد و برای رفع مشکلات فضاهای آموزشی این مناطق گام موثر برداشته شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ضمن قدردانی از همه تلاش‌های صورت گرفته در چند روز اخیر، ادامه داد: سیل ویرانگر اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان صحنه‌های دلخراشی را در برخی مناطق پدید آورده است که عزمی ملی، استانی و منطقه‌ای را به صورت جدی و جهادی می‌طلبد تا برای تسکین آلام عزیزان هموطن شبانه‌روزی تلاش شود.

وی تاکید کرد: حضور با برکت خیرین نیکوکار مدرسه‌‌ساز در بحران‌ها، همواره تسکین‌بخش آلام مردم و موجب دلگرمی مسئولان بوده است. خیرین مدرسه‌ساز ک مدرسه‌یار همواره یار و همراه دولتمردان بوده‌اند تا مشکلات مردم عزیز مناطق محروم و بویژه هموطنان گرفتار در مشکلات پیش‌آمده زودتر مرتفع شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به میزان خسارات وارده به فضاهای آموزشی در این استان گفت: ۵۶ مدرسه با 200 کلاس درس غیرقابل استفاده هستند که برآورد شده است برای بازسازی آن به اعتباری حدود 40 میلیارد تومان نیاز است. همچنین ۲۸۶ مدرسه با برآورد حدود 10 میلیارد تومان نیازمند تعمیرات اساسی است که می‌طلبد با مساعدت خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز خیلی جدی و ویژه برای بازسازی آنها تلاش کنیم.

شایان ذکر است؛ معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور به نمایندگی از وزیر آموزش و پرورش با سفر به سیستان و بلوچستان شرایط مدارس مناطق سیل‌زده جنوب استان را مورد بررسی و ارزیابی میدانی قرار خواهد  داد.


( ۲ )

نظر شما :