به همت خیرین مدرسه‌ساز؛

آموزشگاه ۱۷ کلاسه در شیراز افتتاح شد

۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۷ کد : ۳۶۴۷ فارس
آموزشگاه ۱۷ کلاسه خیرساز «زنده‌یاد خانم خاک‌ره» با حضور مدیرکل نوسازی مدارس فارس، فرماندار و جمعی از خیرین و مسئولان آموزش وپرورش ناحیه یک شیراز به بهره‌برداری رسید .
آموزشگاه ۱۷ کلاسه در شیراز افتتاح  شد

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس فارس در آئین افتتاح این آموزشگاه که با مشارکت برادران خاک‌ره و نوسازی مدارس به عنوان اولین فضای آموزشی دارای آسانسور احداث شد.

در این مراسم سرفراز موصلی مدیرکل نوسازی مدارس فارس با اشاره به ماندگاری و جاودانگی خیرین در پرتو اعمال نیکی همچون مدرسه‌سازی اظهار کرد: نام «خاک‌ره» بر مشخصه این آموزشگاه ثبت شد و تا سالیان متمادی باقی خواهد ماند.

مدیرکل نوسازی مدارس تصریح کرد: در مدارس و فضاهای آموزشی که خیرین می‌سازند پرورش، توسعه و آبادانی کشور رقم می‌خورد لذا باید اذعان کرد کامل‌ترین و جامع‌ترین تفکر در هر جامعه رو به پیشرفت این است که افراد آن جامعه همانند خیرین، تاثیر مثبتی در جامعه داشته باشند و نام نیکو از خود بر جای بگذارند.

موصلی با ابراز امیدواری به ساخت مدارس بیشتر از سوی برادران خاک‌ره که تاکنون ۴ آموزشگاه در شیراز احداث کردند، گفت: این پروژه در ۳ هزار و ۵۰۰متر مربع زمین با ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع زیر بنای آموزشی در سه طبقه و با امکانات نوین آموزشی و ملزومات نمازخانه، آزمایشگاه، موتورخانه، کارگاه فنی و آسانسور ویژه کادر آموزشی، با ظرفیت ۱۷ کلاس درس احداث شده است.

همچنین در این مراسم امیری فرماندار شیراز با تجلیل از همت خیرین در ساخت مدارس گفت: با بهره‌گیری از منابع و اعتبارات ملی، خیرین و سایر منابعی که در اختیار است، احداث تعداد زیادی مدرسه جدید در دستور کار قرار خواهد گرفت که شاید عملیات برخی از آنها سال بعد اجرایی شود، اما در سال جاری حدود ۷۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات متعدد از جمله توازن برای احداث و توسعه مدارس تخصیص می‌یابد .

فرماندار شیراز با اشاره به وضعیت و تگناهای آموزشی در این شهرستان که در نتیجه مهاجرت بی‌رویه و ایجاد شهرک‌های اقماری به‌وجود آمده است، یادآور شد: برخی مدارس نیاز به توسعه دارند و بعضی هم باید بازسازی شوند علاوه بر آن در مناطق کمتر برخوردار هم باید فضاهای جدید احداث شود که این امر فقط مختص جنوب یا شمال شهر نیست بلکه در هر منطقه‌ای که نیاز به فضای آموزشی داشته باشیم، کار احداث را جدی می‌گیریم.

ساخت بیش از ۸۰ آموزشگاه به همت خیرین در شیراز

گودرزی مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک شیراز هم با اشاره به جمعیت بالغ بر یکصد هزار نفری دانش‌آموزی این ناحیه که در بیش از ۳۰۰ فضای آموزشی تحصیل می‌کنند، گفت: خیرین مدرسه‌ساز طی دو دهه اخیر بالغ بر ۸۰ آموزشگاه در این حوزه آموزشی با اعتبار خود یا با مشارکت دولت احداث کردند که بیش از ۲۵ درصد از مدارس موجود را شامل می‌شود، اما با توجه به ازدیاد جمعیت دانش‌آموزی و تراکم آن در اغلب مناطق و همچنین قدمت بالای ۴۰ سال برخی از مراکز همچنان به ساخت فضاهای آموزشی بیشتر با همت خیرین و دولتمردان نیازمندیم .

در ادامه سید کاظم خاک‌ره به نمایندگی از برادران خود هدف از کار خیر مدرسه‌سازی را کمک به رفاه و آموزش بهینه دانش‌آموزان ذکر کرد و افزود: از دو دهه قبل برادر بزرگ خانواده کار احداث فضاهای آموزشی را با ساخت یک آموزشگاه در یکی از مناطق روستایی شیراز آغاز کرد و تاکنون چهار آموزشگاه در مناطق موردنیاز آموزش وپرورش نواحی شیراز احداث کردیم، چرا که مدرسه محل تربیت و انسان‌سازی و آغاز هر تغییر و تحولی است بنابراین قصد داریم به زودی ساخت پنجمین آموزشگاه را هم در مکانی که مورد نیاز دانش‌آموزان باشد، بنا کنیم.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس فارس مدرسه خیّرساز


نظر شما :