مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان خبر داد:

افتتاح مدارس خیرساز در روستاهای رودبار و قلعه گنج

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۲:۳۱ کد : ۳۷۰۴ کرمان
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان از افتتاح و بهره برداری از مدرسه ۶ کلاسه خیرساز قلعه گنج و ۲ مدرسه خیرساز دیگر در رودبار جنوب استان خبر داد.
افتتاح مدارس خیرساز در روستاهای رودبار و قلعه گنج

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کرمان، سید محمد واعظی‌نژاد در حاشیه آیین افتتاحیه مدارس خیرساز در جنوب استان که با حضور علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وهیئت همراه برگزار شد، اظهار کرد: با مشارکت بانک اقتصاد نوین در منطقه کم برخوردار جازموریان شهرستان رودبار جنوب، مدرسه استاندارد ۳ کلاسه با ۲۲۰ مترمربع زیر بنای آموزشی، ۲ هزار متر مربع محوطه سازی و ۴۰۰ متر حصار کشی به بهره برداری رسید.

وی افزود: اعتبار ساخت این پروژه مشارکتی خیرساز یک میلیارد تومان است که سهم خیر ۳۰ درصد کل اعتبار ساخت بوده و سایر هزینه‌ها از محل اعتبارت نوسازی مدارس تخصیص یافته است.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان بیان کرد: مدرسه ۳ کلاسه دیگری با ۲۲۰ متر زیربنای آموزشی در روستای مهن آباد این شهرستان به بهره برداری رسید که این پروژه نیز از دیگر پروژه‌های خیرساز بوده است که بانو افسانه سعید تهرانی با مشارکت در ساخت این‌مدرسه شرایط تحصیل ۱۲۰ دانش آموز روستایی را فراهم‌ کرده است.

واعظی‌نژاد به افتتاح مدرسه ۶ کلاسه بنیاد برکت در روستای عباس آباد شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و گفت: این مدرسه با مشارکت بنیاد برکت در این روستای کم برخوردار ساخته شده است که ۴۸۰ مترمربع زیربنای آموزشی، ۶۰۰ مترمربع حصار کشی دارد و بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ تومان اعتبار صرف این پروژه مدرسه‌سازی شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تا کنون ۳۷۰ کلاس درس در شهرستان رودبار جنوب نوسازی شده و ۱۴ پروژه در دست اجراست که طبق آمار موجود کماکان ۱۷۴ کلاس درس در رودبار نیاز به نوسازی دارند.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان بیان کرد: ۳۷۷ کلاس درس در سال جاری تاکنون در شهرستان قلعه گنج نوسازی شده و ۲۰ پروژه در این شهرستان در دست اجراست که  طبق آمار موجود ۲۷۳ کلاس درس هنوز نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند.

کلید واژه ها: افتتاح مدرسه مدرسه خیّرساز نوسازی مدارس کرمان


نظر شما :