با حضور مسئولان استانی صورت گرفت؛

افتتاح کانون فرهنگی هنری خیرساز در تفرش

هر سه روز یک کلاس ساخته شده است
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۹ کد : ۳۹۵۱ مرکزی
کانون فرهنگی تربیتی زنده یاد «حاج ابراهیم کاریابی» با پیگیری مدیرکل نوسازی مدارس استان و دیگر مسئولین استانی
افتتاح کانون فرهنگی هنری خیرساز در تفرش

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی، کانون فرهنگی تربیتی زنده‌یاد حاج «ابراهیم کاریابی» با همت و پیگیری محمدی مدیرکل نوسازی مدارس استان، آقازاده استاندار مرکزی، فراهانی فرماندار شهرستان، زندیه وکیلی معاون عمرانی استاندار و جمعی از فرهنگیان و دانش‌آموزان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

در این مراسم مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی نیز در این آیین بیان کرد: اداره کل نوسازی استان مرکزی از ابتدای امسال با اقدامات خود توانسته است به نوعی رکورد بزند و پروژه هایی را که اجرای آنها بعضا 7-8 سال متوقف شده بود، مجددا به فرایند نوسازی یا بهسازی برگرداند.

وی افزود: از ابتدای امسال این اداره کل تقریبا هر 10 روز یک بار یک پروژه عمرانی را به آموزش و پرورش استان تحویل داده است و حدودا هر سه روز هم یک کلاس ساخته شده است.

در ادامه استاندار مرکزی گفت: جوانان و نوجوانان محور توسعه کشور در اقدامات عملی بیانیه گام‌دوم انقلاب اسلامی هستند و باید مشارکت اصولی و آگاهانه در امور آن داشته باشند، نسل گذشته با وجود تلاش‌های متعدد، نقاط ضعف‌هایی داشته است که باید با کوشش شبانه‌روزی نسل جوان شناسایی و اصلاح شود.

 آقازاده افزود: زحمات بسیاری برای اعتلای نظام اسلامی و تحقق اهداف امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری کشیده شده است که مردم باید قدردان باشند.

وی اظهار کرد: عموم مردم و مسئولان در برابر اهداف انقلاب اسلامی و خون مقدس شهدا مسئول هستند و باید آرمان‌های مقدس اسلام در قالب این انقلاب شکوهمند در میهن اسلامی پیاده‌سازی و نقاط مختلف جهان نیز صادر شود.

آقازاده بیان کرد: عمل به وصایای امام راحل(ره) و منویات مقام معظم رهبری بدون هرگونه افکار منفی، حسادت و غرور بی‌جا همراه با وحدت رویه پایه توسعه کشور است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی گفت: شرایط امروز این استان به خصوص شهرستان تفرش با دوران پیش از انقلاب به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست و در تمام حوزه‌های عمرانی، علمی، راه، آموزش و بهداشت پیشرفت‌های چشمگیری حاصل شده و این دستاوردهای ارزشمند باید برای آحاد مردم تشریح و تبیین شود.

آقازاده ادامه داد: امام راحل، امیرکبیر، قائم‌مقام فراهانی، پروفسور حسابی و آیت‌الله اراکی از سرشناس‌ترین مفاخر استان مرکزی هستند و منش رفتاری و گرایش فکری آنان باید الگوی نسل جوان قرار گیرد.

در ادامه فرماندار تفرش در آیین افتتاح این دو پروژه، با بیان اینکه سالن همایش کانون فرهنگی کاریابی یکی از استانداردترین سالن‌های همایش این شهرستان است، اظهار کرد: تمام اعتبارات لازم برای این پروژه از محل منابع ملی تامین شده است و امیدواریم بتوانیم در آینده مراسم و برنامه‌های فرهنگی و تربیتی خوبی را در راستای تحقق ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران در این مکان برگزار کنیم.

فراهانی افزود: سالن پروفسور حسابی در گذشته به تنهایی جوابگوی نیاز شهرستان نبود و این سالن می‌تواند به عنوان اولین سالن دو منظوره شهرستان تفرش، کمک شایانی به اجرای برنامه‌ها بکند.

لازم به ذکر است سیستم سرمایشی و گرمایشی سالن مطابق با اقلیم شهرستان تفرش و ترکیبی از موتورخانه و هواساز است و با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال با زیربنای هزار و  210 مترمربع و دارای 827 مترمربع محوطه‌سازی و دارای 157 متر طول دیوار کشی و سردرب احداث شد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس مرکزی


نظر شما :