وزیر آموزش و پرورش در پیام نوروزی:

لغو جشن خداحافظی با مدارس خشت و گلی به دلیل شیوع کروناست+ فیلم

۰۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۳ کد : ۴۲۱۲ اخبار مهم
وزیر آموزش و پرورش گفت: لغو برگزاری جشن خداحافظی با مدارس خشت و گلی به دلیل شیوع بیماری کرونا بود که در اولین فرصت این کار انجام خواهد شد.
لغو جشن خداحافظی با مدارس خشت و گلی به دلیل شیوع کروناست+ فیلم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی‌میرزایی در پیام نوروزی با تبریک حلول سال نو به تمام مدیران، معلمان،  دانش‌آموزان و خانواده‌ها اظهار کرد: در حالی که یک سال قیل در کرمانشاه زلزله ویرانگری رخ داد و 78 مدرسه به طور کامل از بین رفت، در سال 98 توانستیم 168  مدرسه جدید را افتتاح کنیم که نه تنها مدارس تخریب شده استان کرمانشاه را جبران کرد بلکه متوسط سرانه دسترسی به فضای آموزشی را در این استاد بهبود بخشید.

وی افزود: سال 98 تمام مدارس خشتی و گلی را جمع کردیم و قرار بود اسفند ماه در استان سیستان و بلوچستان که آخرین بازمانده مدارس خشتی و گلی را در آنجا شاهد هستیم جشن حذف این مدارس را برگزار کنیم که به کرونا برخوردیم و در اولین فرصت این کار انجام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد‌: یکی از خطراتی که دانش‌آموزان را تهدید می‌کرد بخاری‌های نفتی بود، در تمام مناطقی که گاز کشی شده است سیستم گرمایشی 27 هزار کلاس درس استاندارد شد همچنین به سرعت در مناطق حادثه دیده کلاس‌های درس از طریق ارسال کانکس یا در مواقعی ارسال چادر یا حتی در حیاط مدرسه فعال شد و اجازه ندادیم آموزش دانش‌آموزان دچار اخلال شود.

وی بیان کرد: حادثه کرونا موجب بزرگترین وقفه آموزشی شده است و بیش از 500 میلیون دانش آموز در سراسر دنیا را تعطیل و از رفتن به مدرسه محروم کرده است این وقفه آموزشی خساراتی را به دنبال دارد اما همکاران ما در کوتاهترین زمان واکنش نشان دادند و تحقق این شعار که مدرسه تعطیل است اما آموزش تعطیل نیست را شاهد بودیم.

 


لینک دانلود فایل

نظر شما :