وزیر آموزش و پرورش در دیدار نوروزی با مدیران کل ستادی:

دایره مشارکت‌های مردمی در مدرسه‌‎سازی را به عموم جامعه تعمیم دهیم

۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۸ کد : ۴۲۳۹ اخبار مهم
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت افزایش دایره مشارکت‌های مردمی در عرصه مدرسه‌سازی گفت: باید این موضوع را به عموم جامعه تعمیم دهیم.
دایره مشارکت‌های مردمی در مدرسه‌‎سازی را به عموم جامعه تعمیم دهیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی میرزائی در اولین دیدار نوروزی خود که در محل این سازمان و با حضور اعضای شورای معاونان، مدیران کل حوزه ستادی و مدیران کل استانی از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک سال نو و آرزوی تقویت امید، انگیزه و پیروزی برای مردم ایران اظهار کرد: یاد و خاطره مرحوم حیدری مدیرکل فقید نوسازی مدارس استان لرستان، مرحوم حسین علیمرادی خیر جوان و موسس خیریه دست یاری به دشتیاری و دیگر فعالان عرصه تعلیم و تربیت را گرامی می‌دارم.

او ادامه داد: وجه مشترک همه ما مدیریت است و هر مدیری به دنبال عملکرد مناسب و دوره مدیریتی درخشانی است که برای دستیابی به این مهم توجه به چند شاخصه ضرورت دارد.

حاجی میرزائی با اشاره به اینکه باید به حل مساله توجه شود، گفت: همواره باید مشکلات را بشناسیم و آن را در قالب مساله در آوریم تا برطرف شود، البته ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در مواردی در این حیطه مشکل داریم که باید چاره اندیشی کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ارزیابی میزان تحقق اهداف برای هر مدیری ضرورت دارد، گفت: یک مدیر موفق باید اول سال نقطه مطلوب را برای خود و مجموعه‌اش مشخص و برای تحقق آن تلاش کند چراکه هدفمندی موجب هم افزایی و نشاط می‌شود.

حاجی میرزائی با تاکید بر اینکه برای داشتن مجموعه زنده باید هدفمند حرکت کنیم، بیان کرد: به عنوان مثال در نوسازی مدارس برای استاندارسازی سیستم گرمایشی و جمع آوری بخاری نفتی هدفگذاری شد که به نتیجه رسید و باز هم باید این رویه در فعالیت‌ها ادامه داشته باشد.

تاکید بر هدفگذاری برای تحقق هرچه بهتر مسئولیت‌های سازمانی

وی با اشاره به ماموریت‌های این سازمان و تلاش جهادی که تاکنون از سوی مدیران این مجموعه برای تحقق وظایف و مسئولیت‌ها وجود داشته است،  تصریح کرد: نوسازی مدارس در حوزه فضا و تجهیزات، ایمن سازی، تعمیر و نگهداری مسئولیت دارد که باید برای بهبود عملکرد در هر کدام از این مسئولیت‌ها هدفگذاری شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری امسال به نام «جهش در تولید» اظهار کرد: بر این اساس باید هر کس در حوزه وظایف خود جهش داشته باشد.

وی به اشاره به فعالیت خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: سیاستگذاری برای توسعه مشارکت‌ها در میان همه افراد جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و باید برای تحقق این موضوع هدفگذاری کنیم تابه این ترتیب راه‌های بدیعی هم در این مسیر بیابیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه باید دایره مشارکت‌های مردمی را غیر از رقم و عدد در حیطه ورود هرچه بیشتر افراد افزایش دهیم، گفت: فرهنگ عمومی و دینی ما به این چنین موضوعاتی توجه ویژه دارد بنابراین با توسعه مشارکت‌ها می‌توانیم جمعیتی بیشتری را در این عرصه داشته باشیم.

حاجی میرزائی با تاکید بر اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی گفت: در استان‌های مختلف کشور مجموعه‌های فعالی داریم که باید با آن‌ها وارد مذاکره شد؛ از طرفی مسئولیت اجتماعی وظیفه هر بنگاهی  است و باید دین خود را بپردازد.

عملکرد قابل قبول نوسازی مدارس در بازسازی مناطق سیل‌زده

وزیر آموزش و پرورش سرعت تطبیق با وضعیت‌های جدید را از دیگر عوامل مهم در موفقیت مدیریت دانست و گفت: همانطور که در جریان کرونا شاهد تغییرات مثبت و منطبق با شرایط در آموزش و پرورش بودیم.

حاجی میرزائی با اشاره به اینکه سال سختی را پشت سر گذاشتیم گفت: این سختی‌ها جوهره آدم‌ها و سازمان‌ها را آشکار می‌کند و یکی از شاخص‌های مدیریت را نمایانگر است که خوشبختانه سازمان نوسازی مدارس عملکرد قابل قبولی در این عرصه داشته است.

وی به ذکر چند نمونه از عملکرد مثبت و به موقع سازمان نوسازی مدارس طی سال گذشته اشاره داشت و اظهار کرد: از جمله این موارد می‌توان به بازسازی سریع مدارس مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده کشور اشاره کرد همچنین در جریان بررسی خسارات ناشی از زلزله آذربایجان شرقی سازمان نوسازی مدارس از اولین دستگاه‌هایی بود که وارد عمل شد.

 گفتنی است؛ در پایان این دیدار وزیر آموزش و پرورش از بخش‌های مختلف سازمان نوسازی مدارس کشور بازدید کرد و با اعضای ستادی دیدار و گفت‌وگو کرد.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور وزیر آموزش و پرورش


نظر شما :