در دیدار نوروزی مدیران کل استانی با وزیر آموزش و پرورش مطرح شد؛

از استاندارسازی بیش از ۸ هزار کلاس درس در قزوین تا تسریع در تحویل مدارس سیل‌زده خوزستان

۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۱ کد : ۴۲۴۲ اخبار مهم
مدیران کل استانی در جلسه ویدئوکنفرانسی با وزیر آموزش و پرورش به تشریح عملکرد یکساله ادارات کل و برنامه‌ریزی برای سال آینده پرداختند.
از استاندارسازی بیش از ۸ هزار کلاس درس در قزوین تا تسریع در تحویل مدارس سیل‌زده خوزستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، جلسه ویدئو کنفرانسی گردهمایی مدیران کل استانی نوسازی مدارس با حضور محسن حاجی‌میرزائی وزیر آموزش و پرورش و مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با هدف تبیین برنامه‌های جدید و گزارش عملکرد سال گذشته ظهر امروز و در اولین روز کاری سال ۹۹ برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی جوانبخت مدیر کل نوسازی مدارس قزوین با اشاره به عملکرد این اداره کل و قدردانی از سیاستهای کلی سازمان و برنامه‌ریزی اصولی در مواجهه با سیل و زلزله بیان کرد: سعی شد ذیل سیاست های سازمان در ادارات کل هم به تحقق این سیاست ها و اهداف بپردازیم.

وی ادامه داد: از میان بیش از ۱۰ هزار کلاس درس، ۸ هزار و ۲۹۵ کلاس استانداردسازی شده است و حدود هزار و ۲۰۰ کلاس باقی مانده است که با تامین اعتبار ۳۵ میلیارد تومانی می توانیم تا پایان سال ۹۹ جشن استانداردسازی کلاس های درس را برگزار کنیم

جوانبخت با اشاره به اینکه امروز ۷۵ درصد مدارس دارای استحکام و ۱۱ درصد نیازمند تخریب و بازسازی است، گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۲۴۵ پروژه با هزار و ۴۷۰ کلاس درس، تحویل آموزش و پرورش شده است، در مناطق مربوط به مسکن مهر هم ۸۳۳ کلاس درس نیاز داریم که تاکنون ۲۰۹ کلاس درس با ۳ هزار صندلی خالی داریم.

مدیرکل نوسازی مدارس قزوین به وضعیت استحکام بنای مدارس غیردولتی هم اشاره و اظهار کرد: باید مواد قانونی مربوط به فضای آموزشی این مدارس بیش از پیش مورد توحه قرار گیرد.

تحویل  ۸۰۰ کلاس درس به آموزش و پرورش در سال جاری 

در ادامه علی قربانی مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان با اشاره به جمعیت دانش آموزی یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری در استان گفت: در جریان سیل سال گذشته در استان ۳۶ مدرسه تخریب و ۷۸ مدرسه نیازمند تعمیر و بازسازی بودند که سازمان نوسازی مدارس کشور و برخی از خیرین حقیقی و حقوقی وارد عمل شدند تا بازسازی و تحهیز مدارس انجام شود.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان همچنین به زلزله سال گذشته در مسجدسلیمان اشاره و اظهار کرد: ۵۰ مدرسه این شهرستان آسیب دیدند که اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای بازسازی آن نیاز بود.

قربانی طراحی ۲۳ مدرسه به روش lsf همچنین طراحی مدارس ۱۲ کلاس به روش مدیریت سبز با تاکید بر تغییر در متد مصرف انرژی را از دیگر دستاوردهای این اداره کل طی سال ۹۷ دانست و گفت: علاوه بر آن جمع آوری بخاری نفتی و جمع آوری گازی، افتتاح ۲۵۷ مدرسه به طور همزمان در مهر ۹۸، افتتاح ۴۷۱ کلاس درس با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس را هم از جمله دستاوردهای نوسازی مدارس خوزستان عنوان کرد که برای ساخت فضاهای آموزشی جدید اعتباری بالغ ۲ هزار ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شد.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان گفت: ۷۰۶ پروژه جدید در دست اجراست که تا پایان سال ۸۰۰ کلاس درس تحویل داده می شود.

باز طراحی ۲۰ هزار فضای آموزشی جدید

در ادامه فخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگانبا بیان اینکه هرمزگان جمعیت دانش آموزی ۳۷۲ هزار نفره دارد، گفت: سرانه آموزشی استان ۵/۲۹ متر مربع است که تا میانگین کشوری فاصله داریم.

وی با اشاره به اینکه اعتباری بالغ بر ۱۰۲ میلیارد تومان برای بهبود وضعیت فضاهای آموزشی داشتیم، بیان کرد: باز طراحی ۲۰ هزار فضای آموزشی جدید هم در دستور کار قرار گرفت علاوه بر آن استاندارساری سیستم سرمایشی با توجه شرایط اقلیمی انجام شده است.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان به وقوع سیل هم اشاره و بیان کرد: در بحث سیل برنامه های مختلفی در نظر گرفته شد و و سازمان نوسازی مدارس کشور هم کمک های قابل توجهی داشت.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس کشور


( ۱ )

نظر شما :