رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور:

اولویت جامعه خیرین تکمیل پروژه های نیمه تمام کشور است

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۴۵۷۶ اخبار مهم
در جلسه ویدئو کنفرانس رئیس جامعه خیرین کشور و معاون پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس با مجمع خیرین و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان البرز بر اولویت اتمام و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در کشور و نگاه ویژه به استان البرز در تخصیص اعتبارات و جذب خیرین تاکید شد.
اولویت جامعه خیرین تکمیل پروژه های نیمه تمام کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، در جلسه ویدئو کنفرانس رئیس جامعه خیرین کشور و معاون پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس با مجمع خیرین و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان البرز بر اولویت اتمام و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در کشور و نگاه ویژه به استان البرز در تخصیص اعتبارات و جذب خیرین تاکید شد.

ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور پس از عرض تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام و روز تکریم خیرین مدرسه‌ساز بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرین تامین و به زودی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی هدف تعیین شده در سال 99 برای میزان جذب مشارکت خیرین مدرسه ساز کل کشور را عددی بالغ بر 30 هزارمیلیارد ریال عنوان کرد که به امید خدا و با تلاش های مجامع خیرین به ثمر خواهد نشست.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور افزود: مهمترین دغدغه جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور وضعیت پروژه های نیمه تمام است و تکمیل پروژه های نیمه تمام قبلی و حمایت نوسازی مدارس در این زمینه اولویت اصلی ماست.

محمد رکوعی: در بحث اعتبارات و جذب خیرین به استان البرز نگاه ویژه ای خواهد شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور در این جلسه ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام و روز ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز، عملکرد و اقدامات استان البرز در حوزه مشارکت های مردمی را مناسب و بر تشکیل کارگروه ویژه به منظور جذب و هدایت خیرین به استان باتوجه به نیازهای ویژه و محدودیت های موجود در البرز تاکید و خاطر نشان کرد: در بحث اعتبارات دولتی به منظور تکمیل یا احداث پروژه های جدید نیز باتوجه به جایگاه استان در جدول سرانه فضاهای آموزشی نگاه ویژه‌ای صورت خواهد گرفت.

محمد رکوعی اظهار کرد: اعتبارات ردیف خیری در کشور به سه هزار و 250 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و طبیعتا هر‌چه میزان مشارکت‌های مردم استان افزایش یابد سهم بیشتری به آن استان تعلق خواهد گرفت .

وی خاطرنشان کرد: بسته تحولی مشارکت‌های مردمی توسط سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور تهیه شده و در اختیار استان‌ها قرار گرفته است که باید روسا و مدیران عامل مجامع استان‌ها نیز آن را مطالعه کنند که بر اساس آن بتوانیم کارهای نوآورانه و خلاقانه‌ای در راستای جذب خیرین ترتیب دهیم که از جمله آن تألیف کتاب در مورد زندگینامه خیرین مدرسه‌ساز است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز: در حال حاضر 8200 کلاس درس در استان کمبود داریم

محمد اسپرورین ضمن ارائه گزارش عملکرد مجمع بابیان اینکه امسال حدود 115 میلیارد تومان از تعهدات خیرین استان محقق گردیده است به تشریح وضعیت فضای آموزشی استان پرداخت و گفت: استان البرز پایین‌ترین سرانه فضاهای آموزشی به ازای هر دانش آموز یعنی حدود 3.48 متر مربع را داراست و در حال حاضر 8200 کلاس درس کمبود داشته که باتوجه به مهاجر پذیر بودن و رشد جمعیت استان می‌بایست به این عدد سالانه حدود 400 کلاس درس نیز افزود .

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز با بیان اینکه روند مهاجرت به این استان طی سالیان متمادی سیر صعودی داشته و اکنون البرز یکی از بحرانی ترین استان های کشور به لحاظ کمبود فضای آموزشی است، خواستار حمایت تمامی نهادهای ذی‌ربط برای رفع این مشکل شد.

وی با بیان اینکه سالانه 15 هزارنفر به جمعیت دانش‌آموزی این استان افزوده می‌شود اضافه کرد: باید نگاه متفاوت به مهاجرت‌هایی شود که سالانه به این استان انجام می‌شود و در این راستا خواستار تشکیل کارگروهی ویژه در جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور به منظور جذب ،هدایت و ساماندهی خیرین مدرسه ساز سراسر کشور به استان البرز شد .

مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز: 70درصد از پروژه های تعهد شده در سال 98 امسال به بهره‌برداری می‌رسد

 مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز نیز دراین جلسه بیان داشت: از تعداد 30 پروژه خیری و مشارکتی تعهد شده در سال 98 امسال 20 پروژه به بهره برداری می رسد و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد. وی در ادامه افزود خوشبختانه در چند سال گذشته با تعامل و همکاری بین مجمع خیرین، نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان قدم های خوبی برای کاهش کمبودها در بحث فضاهای آموزشی استان برداشته شده است که باتوجه به نیاز استان و سرانه فضای آموزشی پایین به نسبت کشور می‌بایست این حرکت شدت یابد .

محمد دلاوریان بیان داشت: سرانه فعلی فضای آموزشی استان به ازای هر دانش آموز حدود 3.48 متر مربع میباشد که پایین ترین سرانه فضای آموزشی در کل کشور است. وی ادامه داد؛ جبران این کمبود فضای آموزشی علاوه بر تخریب و بازسازی مدارس فرسوده نیازمند تعریف پروژه های جدید با ظرفیت متناسب با منطقه است که این امر هم مستلزم قرارگرفتن اعتبارات دولتی در کنار آورده خیرین نیکوکار است تا به نهضت افزایش زیربنای فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز،  قوت و سرعت ببخشد .

مدیرکل آموزش و پرورش البرز: 60 درصد مدارس استان به‌صورت دو شیفت فعالیت می‌کنند

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن تشریح نیازهای آموزش و پرورش البرز گفت: سال گذشته حدود 15000 دانش آموز به آمار دانش آموزی استان افزوده شده و مشکلات استان را دوچندان نموده است.

وی در تکمیل صحبت‌های رئیس مجمع خیرین استان افزود: در حال حاضر بصورت میانگین حدود 60 درصد مدارس استان بصورت دو شیفت فعالیت می‌کنند که از این بین آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج بیشتر کمبود را دارد؛ به‌طوریکه 80 درصد مدارس این ناحیه بصورت دو شیفت و با آمارمیانگین 34 دانش آموز در هر کلاس اداره می‌شوند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس البرز جامعه خیرین مدرسه ساز خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :