وزیر آموزش و پرورش در پیام ۴۵ سالگی سازمان:

سازمان نوسازی مدارس کشور، به یکی از سازمان‌های تخصصی عمرانی و پرافتخار ایران اسلامی تبدیل شده است

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۳ کد : ۴۶۶۹ اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی ضمن تبریک سالگرد تاسیس سازمان نوسازی مدارس کشور، گفت: این سازمان به یکی از سازمان‌های تخصصی عمرانی پر افتخار تبدیل شده است.
سازمان نوسازی مدارس کشور، به یکی از سازمان‌های تخصصی عمرانی و پرافتخار ایران اسلامی تبدیل شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،  محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در پیامی چهل و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان نوسازی مدارس کشور را تبریک گفت.

متن پیام وی بدین شرح است:

45 سال خدمت و افتخار آفرینی برای کشور

آموزش و پرورش به عنوان اساسی ترین نهاد اجتماعی و متولی اصلی تعلیم و تربیت نسل آینده موظف به فراهم کردن ابزارهای لازم به منظور اجرای مطلوب رسالت خود است. از این رو تامین فضاهای آموزشی مناسب به یکی از مهمترین دغدغه های اصلی مدیران و دست اندرکاران این دستگاه گسترده است.

مدرسه بستر اصلی تعلیم و تربیت همواره کانون تحولات فرهنگی و اجتماعی بوده و تاثیرات مهمی در فعالیت و پویایی علمی جامعه دارد به طوریکه صاحبنظران توسعه مدرسه و آموزش و پرورش را توسعه جامعه و کشور ارزیابی می کنند و مسلم آنکه فضای آموزشی و محیط کالبدی بر روی کیفیت فرایند آموزش و افزایش بازدهی مطلوب برنامه های آموزشی بسیار اثر بخش است.

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با پیشینه 45 سال فعالیت در حوزه « ساخت، توسعه، ترمیم و نوسازی مدارس، تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز و نیز تعیین معیارها و استانداردهای مطلوب فضاهای آموزشی و پرورشی» به یکی از پرافتخارترین سازمان های تخصصی ایران اسلامی تبدیل شده است.

ورود موفق این سازمان به حوزه اقدامات زیربنایی در آموزش وپرورش و فعالیت های عمرانی به عنوان دو مولفه مهم در توسعه و آبادانی کشور موجب دستاوردهای ارزنده ای شده که سند افتخار این سازمان و کارکنان و مهندسان متخصص و متعهد آن است. ساخت مدارس ایمن و استاندارد و استوار با معماری مطلوب ایرانی و اسلامی در طول بیش از چهار دهه خلاقیت و شکوفایی و تجارب ارزشمند و افتخار آفرینی موجب توسعه عدالت آموزشی در کشور شده است.

ارائه خدمات و خلق آثار و مدارس ماندگار در راستای سازندگی و آبادانی میهن عزیزمان بیانگر توان و ظرفیت بالای سازمان نوسازی مدارس کشور در افق پیش رو برای رسیدن به آرمان های نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب است که چشم اندازی روشن تر از گذشته درخشان سازمان را پیش روی ما ترسیم می نماید.

عملکرد مطلوب و شایسته همکاران عزیز سازمان نوسازی مدارس کشور در جای جای میهن عزیزمان موجب جلب اعتماد و مشارکت گسترده مردم شریف کشورمان و سیل مهربانی خیرین نیکوکار مدرسه ساز شده است. اعتماد بیش از بیست ساله جامعه خیرین مدرسه ساز سرمایه ای فوق العاده ارزشمند و بی نظیر است که جز با همت، صداقت و عملکرد درخشان کارکنان تلاشگر مجموعه حاصل نمی شد و همین امر حساسیت و اهمیت کار همکاران را مضاعف می نماید که باید این پشتوانه ارزشمند به خوبی حفظ شود و گسترش یابد.

کار در حوزه مدرسه سازی که به تعبیر مقام معظم رهبری "صدقه جاریه" است، موجب افتخار است و نقش یکایک همکاران عزیز نوسازی مدارس کشور در رقم زدن این حسنه بزرگ بسیار ارزشمند است.  از اینرو باید به خود ببالید که پژواک وظیفه شناسی و مسئولیت خطیر شما در ساختن کشور و گسترش دانایی و توانایی در پهنه ایران زمین طنین انداز شده است و نتیجه بذر تلاش و کوشش شما عزیزان درخت امیدی است که به ثمر نشسته و نوید‌‌بخش آینده ای روشن و زیباست.

در پایان با سپاس به درگاه خدای متعال، چهل و پنجمین سال تاسیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور را به همه دست اندرکاران تعلیم تربیت آینده سازان ایران زمین، به ویژه رئیس، مدیران و کارکنان ساعی و جهادگر سازمان در سراسر کشور تبریک می گویم و توفیق روز افزون همکاران عزیز را از درگاه ایزدمنان مسالت می نمایم.

 

محسن حاجی میرزایی
وزیر آموزش و پرورش


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: وزیر آموزش و پرورش سازمان نوسازی مدارس کشور مدرسه‌سازی


نظر شما :