مدیر کل نوسازی مدارس فارس:

خیرین در ساخت ۱۰ هزار کلاس درس استان مشارکت داشتند

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۰ کد : ۴۶۸۲ فارس
 مدیرکل نوسازی مدارس فارس با تبریک سالروز تاسیس این سازمان ضمن اشاره به خدمات انجام شده در این اداره کل طی ۴۵ سال گذشته از خدمات خیرین برای ساخت ۱۰ هزار کلاس درس تجلیل کرد.
خیرین در ساخت ۱۰ هزار کلاس درس استان مشارکت داشتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس فارس، سرفراز موصلی همزمان با چهل و پنجمین سال تاسیس نوسازی مدارس اظهار کرد: کارکنان نوسازی مدارس برعهدی که برای ساخت سر پناه ایمن برای آینده‌سازان در این ۴۵ سال بسته اند، وفادار بودند و از زمان تشکیل گروه نوسازی مدارس در سال ۱۳۵۵ تا سال ۱۳۶۷ که مدیریت نوسازی مدارس فارس دایر شده علی رغم بحران های سختی، همچون جنگ تحمیلی در اقصی نقاط استان، به احداث مدارس اهتمام داشتند.

وی ادامه داد:  پس از ارتقای این مدیریت به اداره کل در اوایل دهه هفتاد با عزم جزم خود در بنای هزاران کلاس درس نقش ایفا کردند ، بگونه ای که  بیش از ۷۵ درصد کلاس های فیزیکی موجود در استان ( از کل ۴۰هزار کلاس درس ) را، طی سال‌های انقلاب به ویژه بازه ای زمانی ۶۵ تا ۹۶ ۱۳ ساختند.

موصلی، کارکنان نوسازی مدارس را سرمایه‌های اصلی این دستگاه اجرایی برشمرد و گفت: طی چهار دهه اخیر بالغ بر سه هزار خیر فرهنگ دوست، یک هزار پیمانکار متعهد و۳۰۰ کارمند در این اداره کل تحت مدیریت ۱۰ مدیر دلسوز ( کریم فرزاد پور، علیرضا باقری، علی محمد شارق، محمدعلی بهمن پور، ذبیح الله حبیبی، واحد بخش پیش بین، حمید فرزان، کاظم کریمی، محمد کسرایی، احمددست نیان ) در خدمت مدرسه‌سازی بودند که بی‌شک اجر معنوی، دنیوی و اخروی وافری در پرونده اعمال آنها ثبت خواهد شد و خیرین فرهنگ دوست نیز در ساخت ۱۰ هزار پروژه با گنجایش ۱۰ هزار کلاس درس با اعتبار خود یا با مشارکت دولت نقش داشتند که قابل تکریم است.

مدیرکل نوسازی مدارس، با تجلیل از تلاش کارکنان در تحقق اهداف عمرانی و عملیاتی سال قبل که صد درصد آن محقق شده است، بیان کرد: از میان  ۱۶۰ پروژه ۱۲۰ فضای آن فضای آموزشی با ظرفیت ۸۰۰ کلاس درس بودند؛ بیش از یک‌صد هزار مترمربع زیربنای آموزشی در این سال  تحویل آموزش و پرورش شد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن ساماندهی سیستم گرمایشی ۲ هزار و ۲۳۰ کلاس درس با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار ملی نیز انجام پذیرفته است که فضای مناسبی را به خصوص در مدارس مناطق سردسیر برای دانش آموزان رقم می زند.

موصلی با اشاره به برنامه‌های عمرانی این اداره کل در سال جدید گفت: با استفاده از منابع اعتباری ملی، استانی و خبرین هم اکنون حدود ۴۰۰ پروژه آموزشی و پرورشی با ظرفیت بالغ بر ۲ هزار کلاس درس در بیش از ۱۵۰ هزار مترمربع زبربنای آموزشی در حال ساخت است که حدود ۳۰ درصد این پروژه‌ها در مهرماه سال جاری آماده بهره‌برداری خواهند شد.

گفتنی است؛  همزمان با سالروز تاسیس سازمان نوسازی مدارس از خدمات همکاران اداره کل نوسازی مدارس فارس با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس فارس


نظر شما :