مدیر کل نوسازی مدارس استان قم اعلام کرد:

نیاز استان به ۱۲۰۰ کلاس درس برای رسیدن به میانگین کشوری

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۱ کد : ۴۶۸۸ قم
مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: سرانه فضاهای آموزشی استان ۴.۳ مترمربع است که کمتر از یک متر مربع با میانگین کشوری فاصله دارد و برای رسیدن به این میانگین به ۱۲۰۰ کلاس درس نیاز داریم.
نیاز استان به ۱۲۰۰ کلاس درس برای رسیدن به میانگین کشوری

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان قم، محسن پور‌گلیان مدیر کل نوسازی مدارس استان گفت: استاندارد مطلوب سرانه فضای آموزشی 8 مترمربع فضا به ازای هر دانش آموز است و فاصله ما در استان با این استاندارد 3.7 مترمربع می باشد. میانگین سرانه کشوری فضای آموزشی برای هر دانش آموز 5.2 مترمربع است که استان قم 0.9 مترمربع با میانگین کشوری فاصله دارد.

پورگلیان خاطرنشان ساخت: اگرمیزان کسری فضاهای آموزشی در استان قم را با بیش از 200 هزار دانش آموز این استان محاسبه نماییم، حدود 200 هزار مترمربع می شود که معادل 100 مدرسه 12 کلاسه با میانگین کشوری فاصله خواهد داشت.

محسن پورگلیان همچنین در رابطه با مناطق با توسعه جدید شهری افزود: در روستاهای استان کسری قابل عنوانی وجود ندارد ولی در مناطقی از استان قم که توسعه شهری روی داده است مانند بلوارغدیر، انسجام، کمربندی امام علی(ع)، شهرک فاطمیه و شرق استان مناطقی هستند که اوضاع خوبی ندارند، زیرا در زمان توسعه شهری در این مناطق، زمین کافی برای احداث مدرسه در نظر گرفته نشده است.

وی همچنین افزود: اخیرا طرحی به‌نام "آجر به آجر" در سازمان نوسازی مدارس کشور طراحی شده است که بر اساس آن پایه مشارکت افزایش یابد و افراد با مشارکت خرد هم می توانند در مدرسه سازی شرکت کنند. که در استان نیز اجرایی می شود.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس استان قم


نظر شما :