مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان مطرح کرد:

جهش ۵ برابری ساخت و ساز مدارس استان در سال جاری

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۸ کد : ۴۶۹۵ کرمان
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان که به مناسبت سالروز تاسیس سازمان نوسازی مدارس کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیمای استانی حضور یافته بود، از جهش پنج برابری در ساخت و ساز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی در استان خبر داد.
جهش ۵ برابری ساخت و ساز مدارس استان در سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس استان کرمان، سید‌محمد واعظی‌‌نژاد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در برنامه گفت‌و‌گوی ویژه خبری شبکه سیمای استان کرمان، با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب درخصوص نام‌گذاری امسال به عنوان جهش تولید، گفت: در سال گذشته ۳۲۸ کلاس درس، تحویل آموزش وپرورش استان شده است که امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این تعداد را به هزار کلاس درس رسانده که بخشی را تا مهر ماه و باقی مانده تا بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

واعظی‌نژاد با اشاره به اینکه امسال پیش بینی می‌شود با توجه به عملکرد‌های مدنظر، جهش پنج برابری نسبت به قبل داشته باشیم، افزود: تمامی مدارس خشت و گلی استان برچیده شدند و امسال چهار هزار کلاس درس را به سیستم گرمایشی وسرمایشی استاندارد مجهز خواهیم کرد.

مدیرکل نوسازی مدارس کرمان بیان داشت: بعد از ماه مبارک رمضان تفاهم نامه‌ای با اتاق بازرگانی استان منعقد خواهیم کرد تا ۱۲۰ مدرسه به همت فعالان اقتصادی در استان ساخته شود.

واعظی نژاد با بیان اینکه امسال مشکلات سرویس بهداشتی مدارس برطرف خواهد شد، عنوان کرد: ۶۲۹ سرویس بهداشتی که عمدتا در جنوب و شرق استان هستند باید ساماندهی شوند و نزدیک به هزار و ۹۶۰ سرویس بهداشتی دیگر هم نیاز به تعمیرات دارند که قریب به ۲۰۰۰ چشمه سرویس بهداشتی طی امسال در استان ساخته و تحویل داده خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که برای امسال با تامین اعتبار لازم، مدارس آسیب دیده از سیل، بازسازی و تحویل آموزش و پروش خواهد شد، خاطر نشان کرد: تعداد مدارس کپری ساز در جنوب استان قابل شمارش و پیش بینی نیستند چرا که با توجه به وقوع بلایای طبیعی اعم از سیل، زلزله و… اهالی آن مناطق به کمک آموزش وپرورش شتافته و با هزینه کمتر، به ساخت مدرسه کپری همت می‌کنند.

واعظی نژاد با بیان اینکه همانطور در جنوب استان مدارس کپری به چشم می‌خورد، در شمال استان هم مدارس کانکسی داریم، اعلام کرد: یکی از برنامه‌های مهم سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اجرای عدالت آموزشی در سراسر استان است که بیشتر توجه ما هم، به مدارس شرق و جنوب استان است.

مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان کرمان به نقش پررنگ و با اهمیت خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و بیان داشت: قریب به ۳۰ درصد مدارس استان کرمان به همت خیرین مدرسه ساز ساخته شده است که در سال گذشته ۹۷ میلیارد تومان هزینه کرد این خیرین در کمک برای مدرسه سازی بوده است، ولی امسال امید داریم که در جهت این اقدام، به ۲۰۰ میلیارد تومان کمک خیرین برای مدرسه سازی برسد.

او با اشاره به طرح آجر به آجر، افزود: برای امسال طرحی ارائه کرده ایم با عنوان آجر به آجر که بزودی از سامانه این طرح، رونمایی خواهد شد و همه شهروندان می‌توانند با هر میزان آورده در امر مدرسه سازی نیز مشارکت داشته باشند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس کرمان


نظر شما :