خیرین با سرمایه خرد و کلان امکان مشارکت در مدرسه‌سازی دارند

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۲۰:۲۷ کد : ۴۷۱۸ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: با راه اندازی سامانه مهر مدرسه و پویش های متفاوت مردمی هر فردی حتی با سرمایه خرد امکان مشارکت در مدرسه‌سازی دارد.
خیرین با سرمایه خرد و کلان امکان مشارکت در مدرسه‌سازی دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس، مهراله رخشانی مهر در شورای معاونان آموزش و پرورش که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و محسن حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به مطالبه ای که وزیر آموزش و پرورش برای توسعه مشارکت های مردمی داشتند، سامانه مهر مدرسه را راه اندازی کردیم تا با استفاده از استراتژی جمع سپاری مشارکت در مدرسه سازی را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: علاوه بر راه اندازی این سایت، پویش های مختلفی را در نظر گرفتیم تا با استفاده از آن هر فردی که حتی با سرمایه خرد علاقه مند به مدرسه سازی باشد، به این عرصه وارد شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه سعی داریم‌ با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ای حتی هموطنان خارج از کشور را هم وارد عرصه مدرسه سازی کنیم، گفت: تاکنون خیرین خدمات قابل توجهی را برای نظام آموزشی و به ویژه توسعه فضاهای آموزشی داشته اند.

تکمیل ۱۶ هزار پروژه خیرساز در سال جاری 

در ادامه ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز با اشاره به اینکه ۴۰ هزار کلاس درس نیمه کاره داریم، گفت: از این تعداد ۱۶ هزار پروژه خیرساز است و امسال برنامه ریزی کردیم تا این پروژه ها را تکمیل کنیم.

وی به اموزش دانش آموزان دچار اختلال اوتیسم هم اشاره و بیان‌کرد: بابد توجه داشت در حوزه آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه کمبودهای بسیاری وجود دارد و برای آنکه به سرانه متوسط برسیم باید فضاهای آموزشی را توسعه دهیم.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور آجر به آجر مهراله رخشانی مهر


نظر شما :