مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان:

۸۰۰ بخاری استاندارد هوشمند هرمتیک در مدارس استان نصب شد

۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۵ کد : ۴۸۰ همدان
مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان گفت: در راستای طرح ملی استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس، ۸۰۰ دستگاه بخاری استاندارد هوشمند (هرمتیک) خریداری و در مدارس استان نصب شد.
۸۰۰ بخاری استاندارد هوشمند هرمتیک در مدارس استان نصب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان، فرزاد تیموری با اشاره به اینکه قرارداد خرید این نوع بخاری ها منعقد شده است، افزود: عملیات نصب این بخاری ها در مدارس آغاز شده و تلاش می شود به مرور این بخاری ها جایگزین بخاری های گازی دودکش دار معمولی در مدارس می شوند.

وی افزود: 70 درصد سیستم گرمایشی مدارس استان همدان شوفاژ و پکیج است و حدود 29 درصد نیز از بخاری های گازی استاندارد بهره می برند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان ادامه داد: کمتر از یک درصد مدارس استان از بخاری نفتی کاربراتوری استاندارد، استفاده می‌کنند که تا پایان اجرای طرح ملی استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس، این سیستم تغییر می کند.

وی ادامه داد: این تعداد شامل 24 مدرسه در روستاهای دورافتاده است که اغلب یک کلاسه هستند و در برنامه پیش رو سیستم گرمایشی آن ها به بخاری گازی یا شوفاژ برقی تغییر می کند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان بیان کرد: امسال 30 میلیارد ریال از اعتبارات ملی برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس استان تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: از سال 1393 تا کنون نزدیک به 300 میلیارد ریال برای اجرای این طرح در مدارس همدان هزینه شده است.

تیموری با اشاره به افزایش اعتبارات این طرح ملی در بودجه پیشنهادی سال 1398 عنوان کرد: در بودجه سال 98 به صورت دقیق به اعتبارات استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس بر اساس وضعیت هر استان اشاره شده است و با توجه به سردسیر بودن همدان پیش بینی می شود در این زمینه اعتبارات مناسبی به این استان تخصیص یابد.
شایان ذکر است؛ استان همدان دارای بیش از 2 هزار و 500 مدرسه است که 70 درصد آن سیستم گرمایشی شوفاژ، حدود 29 درصد بخاری گازی استاندارد و کمتر از یک درصد بخاری نفتی کاربراتوری دارند.


( ۲ )

نظر شما :