در جلسه هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان تاکید شد؛

اجرای طرح «آجر به آجر» در استان اصفهان

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۱ کد : ۴۸۲۹ اصفهان
طرح «آجر به آجر» به منظور توسعه مشارکت های مردمی در ساخت فضاهای آموزشی، باحضور اعضای هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش وپرورش استان بررسی شد.
اجرای طرح «آجر به آجر» در استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان، مهدی میربد مدیرکل نوسازی مدارس در جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان که باحضور مدیرکل اموزش و پرورش استان برگزار شد، با اشاره به طرح تحولی "آجر به آجر" گفت: گسترش مشارکت خرد مردمی درامر مدرسه سازی درواقع مهم ترین استراتژی این طرح است که در قدم اول درنظر دارد فرهنگ مدرسه‌سازی را در میان اقشار مختلف جامعه توسعه دهد و توجه به ظرفیت های استان و استفاده از ابزار رسانه و فضای مجازی می تواند از محورهای تدوین اقدامات و راهکارهای این طرح باشد.

وی گفت: جلب مشارکت شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه داوطلبان مدرسه ساز از دیگر اهداف این طرح است که باید با جدیت دنبال شود.

میربد در تشریح بخش‌های دیگر این طرح گفت: نگاه اداره‌کل نوسازی مدارس استان اصفهان به حوزه خیرین، نگاهی راهبردی است و باید تمام تلاش خود را برای حفظ و توسعه این ظرفیت مردمی ارزشمند به عمل آوریم که برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز و گردهمایی ها می تواند یکی از راه های حفظ این سرمایه عظیم مردمی باشد.

وی همچنین با اشاره به نقش اثربخش بانوان خیر مدرسه ساز گفت: حضور بانوان یک ظرفیت بسیار‌مهم است چرا که بانوان در نهادهای اجتماعی و به ویژه در کانون مقدس خانواده نقش‌آفرین هستند.

 مدیرکل نوسازی مدارس استان با تاکید براینکه استان اصفهان یکی از استانهای دارای ظرفیت‌ های بالای فرهنگی و اقتصادی است و به همین دلیل می‌تواند در حوزه خیرین یک استان سرآمد و الگو باشد اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای استان در عملیاتی شدن اهداف مرتبط با طرح تحولی آجربه آجرنقش محوری دارد و واحدهای مشارکت ها و روابط عمومی باید توان بالا و مضاعفی را برای به فعلیت درآوردن این ظرفیت‌ها به کار بندند.

وی اظهار داشت: اداره کل نوسازی مدارس با تشکیل کارگروه های لازم در جهت اجرای این طرح و شناسایی و بررسی نقاط ضعف و قوت آن برنامه های پیشنهادی خود را به سازمان نوسازی مدارس ارسال نموده است .

طرح "آجر به آجر" می تواند بسیاری از کاستی ها و نیازهای مدارس را برطرف نماید

زهره میردامادیان، رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اصفهان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از حضور اعضاء هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز گفت: خیرین مدرسه ساز نقش بسیار مهمی در رفع مشکلات  فضای های  آموزشی کشور داشته‌اند و بی‌شک اگر کمک‌های بدون چشم‌داشت آنان نبود چه بسا همچنان بسیاری از مدارس کشور هنوز هم چند نوبته بود و با اجرای این طرح امیدواریم بسیاری از کاستی ها و نیاز های مدارس در مناطق مختلف برطرف شود و یک موج مشارکت اجتماعی در سطح گسترده ای ایجاد کند.

اعتدادی در این جلسه گفت: ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی استاندارد، یک نیاز اساسی برای توسعه علمی کشور است که چنین مهمی علاوه بر کمک دولت نیازمند مشارکت‌های مردمی و خیرین است و اجرای این طرح میتواند یک موج مشارکت اجتماعی در سطح گسترده تری را ایجاد کند.

 

 

کلید واژه ها: آجر به آجر مجمع خیرین مدرسه‌ساز نوسازی مدارس اصفهان


نظر شما :