وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه پروژه‌های آموزشی، ورزشی همدان:

هر کس با هر بضاعت می‌تواند آجری برای ساخت مدرسه بگذارد

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۲ کد : ۴۹۱۸ اخبار برگزیده
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ۴/۴ برابری اعتبارات برای مدرسه‌سازی طی سه سال اخیر گفت: با اجرای طرح «آجر به آجر» هم هر کس با هر بضاعت امکان کمک به این عرصه را دارد.
هر کس با هر بضاعت می‌تواند آجری برای ساخت مدرسه بگذارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محسن حاجی میرزایی در حاشیه افتتاح دو استخر در آموزش و پرورش ناحیه یک و دو همدان با اشاره به اینکه هرتحولی مستلزم تحول در یادگیری است، بیان کرد: انسان ها آنطور که آموخته اند عمل می کنند، اگر خوب عمل کنیم به معنای درست آموختن است و با وجود این اگر می خواهیم آینده کشور را بررسی کنیم یابد دید در مدارس چه می ‌آموزند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر به تحول در آموزش و پرورش اشاره فرمودند، بنابراین برای داشتن آینده با کیفیت باید سراغ مدرسه برویم چراکه مدارس کانون اصلی یادگیری است و اهتمام به مدرسه اهتمام همه به جامعه محسوب می شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: فرصتی دست داده است تا همه کسانی که می خواهند، وارد مدرسه سازی شوند و هیچ سرمایه گذاری به اندازه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش  قابل مقایسه نیست،  هر بنایی بعد از مدتی فرسوده می شود و از بین می رود اما مدرسه بنایی است که در آن تحولات پایدار در فرد را شاهد هستیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه هر کس با هر حدی از بضاعت می تواند آجری برای ساخت مدرسه بگذارد، گفت: امیدوارم همکاری لازم برای ساخت مدرسه از سوی همه آحاد جامعه را شاهد باشیم.

وزیر آموزش و پرورش به ساخت مدارس حیات طیبه هم اشاره کرد و گفت: هرچه مدرسه بزرگتر باشد دسترسی به انواع توانمندی میسر است.

حاجی میرزایی با اشاره به سامانه مکان یابی در ساخت مدارس گفت: امسال در پروژه های مختلف که قرار است آغاز کنیم از ظرفیت این سامانه بهره مند می‌شویم تا مدارس متناسب  با نیاز جامعه بنا شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین به افزایش بودجه مدرسه سازی طی سال ۹۶ تا ۹۹ اشاره داشت و گفت: این رقم امسال به بیش از ۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که رشدی ‌۴/۵ برابری را نشان می‌دهد. 

در ادامه مرادی مدیرکل نوسازی مدارس همدان با اشاره به اینکه در استان ۳۵۷ پروژه داریم که به مرحله اجرا در آمده است و امروز ۵۰ پروژه را به اتمام می رسانیم که البته این به  شرط تامین و تخصیص اعتبارات خواهد بود.

خدمت به آموزش و پرورش زینت کشور است 

در ادامه حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مجلس و وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش جان توسعه و رشد و تعالی یک کشور محسوب می شود، گفت: هر آنچه به آموزش و پرورش خدمت شود، زینت کشور خواهد بود، در چهار دهه گذشته زحمات بسیاری برای آموزش و پرورش  کشیده شده است اما حق آن ادا نشد.

وی ادامه داد: در زمان وزارتم  ساخت ۴۵۰ استخر شنا را آغاز و نهضت ورزش را راه اندازی کردیم؛ امروز هم دو استخر در استان افتتاح کردیم که نوسازی مدارس در پیشبرد آن تاثیر بسزایی داشت.

حاجی بابایی گفت: افتتاح این استخرها زینت کار نیست بلکه ضرورتی برای دانش آموزان است،  طبق سند تحول بنیادین تمام مدارس کشور باید مجتمع و حیات طیبه باشند و خانواده هم برای مشارکت در تعلیم و تربیت آموزش ببینند.

نماینده مردم همدان با اشاره به اینکه کلمات در آموزش و پرورش بار تعلیم و تربیتی دارد، اظهار کرد: باید پیوند تحولی در آموزش و پرورش شکل گیرد و مشارکت اولیا و مربیان تقویت شود.

وی بیان کرد: دولت و مجلس باید برای پیشرفت اهداف آموزش و پرورش پای کار بیایند و به دلیل فروچاله‌های موجود در این دستگاه علی رغم تلاش  های بسیار مشکلات و چالش هایی داریم.

حاجی بابایی با تاکید بر اهمیت مدرسه سازی اظهار کرد: متاسفانه در سال های  گذشته برای ساخت و ساز مدارس توزیع متوازن نداشتیم و برخی مدارس ساخت شده در گذشته اکنون حالی از جمعیت هستند.

وی تاکید کرد: علاوه بر توسعه فضاهای آموزشی به ساخت پروژه های حیات طیبه هم باید توجه ویژه ای شود.

همچنین فلاحی نماینده مردم فامنین با اشاره به نقش موثر فضاهای آموزشی و ورزشی اظهار کرد: این امر در تامین سلامت دانش‌آموزان موثر است و امروز باید تمام سلایق در خدمت مردم باشد و امیدوارم بتوانیم برای آموزش و پرورش مفید باشیم.

بیش از ۸۷۴ خیر حقیقی و حقوقی داریم

در ادامه شاهرخی استاندار  همدان با اشاره به اینکه در بودجه امسال پروژه‌های ملی و تاثیر گذاری در پیوست بودجه داریم،  بیان کرد: وزرای دولت تدبیر و امید  نگاه ویژه ای به استان داشتند و پروژه های ارزشمند و عظیمی در استان داریم.

وی ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۴۴ پروژه استانی داریم و مصمم هستیم در ۱۴ ماه باقی مانده از دولت تدبیر و انید این پروژه ها را به اتمام برسانیم.

شاهرخی اظهار کرد: علی رغم خیال بافی های استکبار و همه دشمنی های موجود، دولت با تمام ظرفیت و توانش در حال فعالیت است و برنامه های قابل توجهی را برای استان در نظر داریم.

وی با اشاره به اقدامات متعدد آموزش و پرورش در استان به ویزه نوسازی مدارس و فضاهای آموزشی بیان کرد: خوشبختانه استان مردمی متدین دارد که احساس مسئولیت می کنند و بیش از ۸۷۴ خیر حقیقی و حقوقی داریم که ۲۰۴ نفر از آنها در حوزه مدرسه سازی فعالیت دارند.

استاندار همدان با اشاره به پویش آجر به آجربیان کرد: امیدوارم با اجرای این طرح بیش از پیش شاهد اقدامات قابل توجهی در امر مدرسه سازی باشیم. 

گفتنی است؛ آیین افتتاح دو استخر بزرگ دانش آموزی در آموزش و پرورش ناحیه یک و دو همدان با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد.

استخر ناحیه یک با زیر بنای ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان،  استخر ناحیه ۲ هم با زیر بنای ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد  و ۱۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

کلید واژه ها: مهراله رخشانی مهر وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نوسازی مدارس آجر به آجر سفر وزیر آموزش و پرورش


نظر شما :