در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید شد:

طرح «آجر به آجر» در استان اجرایی شود

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۸ کد : ۴۹۴۸ بوشهر
در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بوشهر طرح «آجر به آجر» با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان، نماینده مجمع خیرین مدرسه ساز استان مورد بررسی قرار گرفت و بر اجرای کامل این طرح تحولی تاکید شد..
طرح «آجر به آجر» در استان اجرایی شود

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس استان بوشهر، طرح تحولی "آجر به آجر" در شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با حضور اعضای شورا و نماینده مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مدیران و کارشناسان نوسازی مدارس استان بوشهر مورد برسی قرار گرفت.

کرمی مدی کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این جلسه گفت: خیرین مدرسه ساز تفکر بزرگی دارند و ما به داشتن چنین خیرانی در پیش برد مدرسه سازی نیاز داریم و خیرین باید به ما و مردم در این راستا کمک کنند . تا بتوانیم سرانه فضای مدرسه سازی را به استاندارد های لازم برسانیم.و طرح پیشنهادی آجر به آجر  وزارت آموزش و پرورش  راهکاری برای رسیدن به این اهداف است.

احمد مرادی مدیر کل نوسازی مدارس استان بوشهر نیز اظهار کرد: رویکرد ایجاد ردیف اعتبار دولت در قبال کمک های خیرین مصوب شده و همین امر باعث شده ما در سال 98مبلغ  50 میلیارد ریال مشارکت خیرین داشته باشیم و دولت نیز 50 میلیارد ریال اعتبار مصوب کرد و در سال 99این اعتبار از طرف دولت 55 میلیارد ریال میباشد و ما باید در بخش مشارکت ها سهم خیرین را به این رقم برسانیم و طرح آجر به آجر میتواند پیشنهادی برای محقق شدن این امر  باشد . طرح کمک های آجر به آجر میتواند هر کمکی را به هر شکل شامل شود و ما به جای نام گزاری یک مدرسه بنام یک خیر نام چند خیر را روی کلاسهای یک مدارسه اختصاص دهیم تا خیرین رغبت بیشتری برای کمک کردن داشته باشند و فشار مالی مانع کمک آنان نگردد.

معاون مشارکت های نوسازی مدارس استان بوشهر گفت: در مقابل نرم سرانه 5/2 فضای آموزشی کشور برای بوشهر 6/2 میباشد و ما این سرانه را تا پایان سال به 8 درصد نزدیک خواهیم کرد.و در حال حاضر 81 پروژه به صورت مشارکتی در سطح استان در حال اجراست که بخشی مهمی تا شهریور به آموزش و پرورش تحویل خواهد شد و استان بوشهر میزبان وزیر آموزش و پرورش در افتتاح پروژه ها مشارکتی خواهد بود .

حسن رفعت گفت : ما طرح آجر به آجر را از خود نوسازی مدارس استان بوشهر و چند ارگان دیگر شروع کرده و ماهانه مبالغی را از حساب کارمندان کسر و به حساب مجمع خیرین واریز خواهیم کرد و انتظار داریم این طرح در کل آموزش و پرورش مطرح و اجرایی شود.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس بوشهر طرح آجر به آجر


نظر شما :