استقبال خیرین البرز از طرح «آجر به آجر»؛

انعقاد تفاهم‌نامه مشارکت در ساخت دو مدرسه

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۶ کد : ۴۹۹۶ البرز
تفاهم‌نامه مشارکت در ساخت یک باب مدرسه ۱۵ کلاسه و یک مدرسه ۱۲ کلاسه در ناحیه سه آموزش و پرورش کرج، طی جلسه‌ای با حضور مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز ، مدیرکل آموزش و پروش استان البرز ، مدیرعامل مجمع خیرین استان و خیرین گرانقدر به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه مشارکت در ساخت دو مدرسه

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس البرز، طی جلسه ای که در سالن اجتماعات اداره کل نوسازی مدارس استان البرز برگزار شد  تفاهم نامه مشارکت در ساخت یک باب مدرسه 15 کلاسه با مشارکت خیر نیک اندیش "دمیرچی" و یک باب مدرسه 12 کلاسه با مشارکت خیرنیکوکار" مجید کرمی" با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس البرز و مدیرکل آموزش و پرورش استان منعقد گردید.
محمد دلاوریان مدیرکل نوسازی البرز در حاشیه این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از عمل خیرخواهانه و ارزشمند خیرین مدرسه ساز بیان کرد: خیرین مدرسه ساز ایثارگرانی هستند که بدون هیچ چشم داشتی از مال خود گذشته و با مشارکت خود به توسعه زیرساخت فضاهای آموزشی کشور کمک شایانی می کنند و همکاران ما در نوسازی مدارس البرز با تلاش و کوشش مدارسی ایمن با آخرین استانداردها را در اختیار دانش آموزان عزیز قرار می دهند.

وی افزود با اشاره با حجم بالای نیاز فضای آموزشی و پرورشی و ناکافی بودن اعتبارات دولتی نیازمند همت خیرین مدرسه ساز هستیم در جهت رفع کمبود‌ها هستیم و اکنون  فرصتی دست داده است تا همه کسانی که می خواهند، وارد مدرسه سازی شوند. هیچ سرمایه گذاری به اندازه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش  قابل مقایسه نیست، هر بنایی بعد از مدتی فرسوده می شود و از بین می رود، اما مدرسه بنایی است که در آن تحولات پایدار در فرد را شاهد هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس البرز با اشاره به توسعه فرهنگ مدرسه سازی در میان اقشار مختلف و جلب مشارکت شرکت‌ها و سازمانهای خصوصی در امر مدرسه سازی بعنوان یکی از اهداف طرح "آجر به آجر" خاطر نشان کرد با پتانسیل های موجود در اصناف استان امیدواریم خیرین ارجمند و صنوف مختلف استان یاری گر این طرح باشند

وی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه مدرسه ای 15 کلاسه در ناحیه سه شهر کرج با مشارکت 30 درصدی خیر نیک اندیش " دمیرچی" احداث خواهد شد تا گامی در راستای کاهش فاصله سرانه آموزشی استان با میانگین کشوری باشد.

همچنین در جلسه دیگری  تفاهم‌نامه احداث یک باب مدرسه 12 کلاسه با سهم مشارکت خیری به میزان 30 درصد طی جلسه ای با حضور مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان، نماینده مشارکت‎های مردمی اداره‌کل نوسازی مدارس استان و خیرنیکوکار « مجید کرمی» با نام " مدرسه زنده یاد حاج حسن کرمی" به امضاء رسید.

بر اساس این تفاهم نامه درراستای حمایت‌های خیرین مدرسه‌ساز این مدرسه 12 کلاسه در ناحیه سه شهر کرج، به نام "زنده یاد حاج حسن کرمی" در زمینی به مساحت 2500 مترمربع و با مشارکت 30 درصدی خیر نیک اندیش احداث خواهد شد که هزینه تکمیل پروژه از محل اعتبارات دولتی و توسط اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان اجرا خواهد گردید.

مدیرعامل مجمع خیرین استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از حسن نیت خیرین مدرسه ساز افزود: مشارکت در مدرسه‌سازی به هر دلیل و بهانه‌ای که باشد، برای انسان شیرین و ارزشمند است. کافی است یک بار این طعم شیرین مشارکت در ساخت خانه دوم فرزندان میهن را بچشید تا بدانید که چه لذتی در این کار ارزشمند است. مدرسه همان مکان مقدسی که  تمام  مدیران توانمند و جهادی، پزشکان پنجه طلایی، هنرمندان سرشناس و قهرمانان ورزشی و علمی و دانشمندان پرآوازه و با افتخار ایرانی روزی پشت نیمکت‌های چوبیش نشستند و الفبای آینده را آموختند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس البرز خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :