در راستای طرح ملی «آجر به آجر» برگزار شد؛

مراسم خشت گذاری مدرسه ۱۲ کلاسه در کرج

۰۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۷ کد : ۵۰۶۲ البرز
در راستای حمایت پرشور خیرین البرزی از  طرح ملی «آجر به آجر» اولین خشت ساخت مدرسه ای ۱۲ کلاسه به همت خیر نیک اندیش «حبیب الله ظهوری» در منطقه آق تپه کرج بر زمین گذاشته شد .
مراسم خشت گذاری مدرسه ۱۲ کلاسه در کرج

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدار البرز، آیین خشت گذاری مدرسه ۱۲ کلاسه به همت خیر مدرسه ساز «حبیب الله ظهوری»، با حضور محمد دلاوریان، مدیر کل نوسازی مدارس، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان، اسپرورین رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز، امام جمعه محترم شهرستان،  برگزار شد. 

محمد دلاوریان مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز ضمن قدرانی از نیت و عمل خیر آقای ظهوری خیر نیکوکار اظهار داشت: این دومین مدرسه ای است که به همت این خیر نیک اندیش احداث می شود و براساس مذاکرات صورت گرفته به لطف الهی خشت سومین مدرسه احداث را نیز پس از اتمام این مدرسه بر زمین خواهند گذاشت.

مدیر کل نوسازی مدارس استان البرز در این مراسم گفت: طرح این مدرسه مشارکتی یکی از برترین و جدیدترین نقشه های طراحی شده توسط همکاران ما در اداره کل نوسازی مدارس استان بوده که با زیربنای تقریبی 1800 متر مربع در زمینی به مساحت 2500 متر مربع در منطقه آق تپه کرج بصورت مشارکتی با سهم مشارکت  ۳۰ درصدی خیری و 70درصدی از محل اعتبارات دولتی اداره کل نوسازی مدارس استان احداث خواهد شد.

دلاوریان ضمن تقدیر از مشارکت خیرین استان البرز، گفت: درصد رشد حمایت خیرین گرامی از مشارکت در امر مقدس مدرسه سازی امسال نسبت به سال گذشته دو رقمی شده است بطوریکه که از ابتدای سال تا کنون، میزان کمک‌های خیرین مدرسه ساز استان به رقمی بالغ بر 80 میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته و پیش بینی میشود میزان همدلی و همیاری این بزرگواران تا آبان ماه سال جاری به رقم بالغ بر ۱۱۵ میلیارد تومان برسد.

نیاز سالانه به 430 کلاس در استان البرز

در ادامه رییس مجمع خیرین استان گفت : استان البرز به دلیل ویژگی‌های خاص و مهاجرپذیری بالایی که دارد سالانه حدود ۱3 هزار نفر به جمعیت دانش آموزی آن اضافه می‌شود که به عبارتی سالانه نیاز داریم 430 کلاس درسی جدید به استان اضافه کنیم.

اسپرورین گفت: خیرین مدرسه ساز درالبرز سالهاست که چراغ مهرورزی را با اهدای مال خود روشن نگه داشته و مهربانی واقعی را درجامعه به نمایش گذاشته اند . خیرین مدرسه‌ساز این استان جزو پیشتازان حوزه ساخت مدرسه درکشورند اما هنوز زیرساخت های آموزشی دراین استان به قدری پایین است که در ردیف آخر استان های کشور دربخش سرانه فضای آموزشی قرار داریم.

وی افزود: تکمیل پروژه های خیری اولویت ادارات کل نوسازی مدارس در سطح کشور است و براساس پیگیری های صورت گرفته ، امسال حدود 2300 میلیارد ریال از مجموع اعتبارات 3300 میلیاردی سازمان نوسازی مدارس به تکمیل پروژه های خیری اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه مهربانی خیرین مدرسه ساز باید نسل به نسل منتقل ‌شود، عنوان کرد: تلاش خیرین نیک اندیش درعرصه تعلیم و تربیت جاودانه است.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم اظهار داشت: ازخیران نیکوکاری که برای حل مشکلات، کمبودها و معضلات فضاهای آموزشی در راستای اهداف نهاد مهم و تاثیرگذارآموزش و پرورش گام برمی دارند، قدردانی می کنیم.

وی بیان داشت: خیرین مدرسه ساز موجب برکت درنظام تعلیم و تربیت هستند زیرا با دستان مهربان و قلب های بخشنده اشان کلاس های درس دراستانی چون البرز که مهمترین مشکل آموزش و پرورش آن کمبود فضای موزشی است، ساخته می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز افزود: با پیگیری های صورت گرفته توسط اداره کل نوسازی مدارس استان و آموزش و پرورش اعتبارات استان در حوزه ساخت مدرسه از سال 96 تاکنون رشد 6 برابری را تجربه کرده و از حدود 130 میلیارد ریال به  حدود 800 میلیارد ریال رسیده است.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس البرز خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :