مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان:

بهره برداری از ۲۱۹ کلاس درس در استان تا پایان سال

۰۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۲ کد : ۵۰۸۷ گیلان
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان گفت: امسال ۲۱۹ کلاس درس با مساحت ۳۰ هزار متر مربع به فضاهای امن آموزش و پرورش استان گیلان اضافه می شود.
بهره برداری از ۲۱۹ کلاس درس در استان تا پایان سال

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس گیلان، علی دقیق مدیرکل در حاشیه افتتاح مدرسه خیرساز متوسطه دوره اول حضرت خدیجه کبری (س) کپورچال انزلی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: امسال ۵۰ پروژه شامل ۲۱۹ کلاس درس در ۳۰  هزار متر مربع به فضاهای امن آموزش و پرورش استان گیلان اضافه می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان اعلام کرد: تعداد پروژه های خیری که طی ۲۰ سال فعالیت جامعه خیرین مدرسه ساز استان احداث شده ۲۵۶ پروژه شامل یک هزار و ۱۸۹ کلاس درس است که با مشارکت و یا توسط خیرین ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان گیلان سه هزار و ۷۰۰ واحد آموزشی دارد، تاکید کرد: ۵۰ درصد مدارس این استان تخریبی بودند که از زمان تصویب لایحه تخریب و بازسازی مدارس در سال ۸۴ تاکنون ۲۵ درصد آن بازسازی و یا مقاوم سازی شده اند.

علی دقیق سپس در خصوص مدرسه متوسطه دوره اول حضرت خدیجه کبری (س) روستای کپورچال اظهار داشت: این مدرسه با اعتبار ۲۱ میلیارد ریال که ۳۰ درصد هزینه احداث این مدرسه توسط خیر مدرسه ساز «نمک فروش» تامین شده، در زمینی به مساحت یک هزار و ۸۵۰ متربع با زیر بنای ۷۸۰ مترمربع احداث شده است.

وی یاد آور شد: این مدرسه شامل سه کلاس درس، یک آزمایشگاه، نمازخانه و یک کتابخانه محله محور به نام شیون فومنی است که می‌تواند در ساعت تعطیلی مدارس، به مردم روستای کپورچال خدمات ارائه کند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس گیلان خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :