در دیدار مدیرکل نوسازی مدارس اردبیل با روحانیان مشگین شهر،

تشریح و تبیین طرح آجر به آجر صورت گرفت

۱۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۲ کد : ۵۲۰۷ اردبیل
طی دیدار مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل با رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز و روحانیون منطقه مشکین شهر طرح آجر به آجر تبیین و راهکارهای تبلیغی مناسب به منظور جلب مشارکت های خیرین از سوی روحانیون اعلام شد.
تشریح و تبیین طرح آجر به آجر صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل، یه منظور تبیین و تشریح طرح آجر به آجر مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل با رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز و روحانیون مشکین شهر دیدار کرد.

دولت لطفی مدیرکل نوسازی مدارس استان ضمن تقدیر از زحمات مجمع خیرین شهرستان مشگین شهر در سالهای گذشته خاطر نشان کرد که نوسازی مدارس اردبیل نیز در خدمت خیرین  شهرستان مشگین شهر بوده و به میزان اعتبار خیری جذب شده این مجموعه نیز اعتبار ملی تخصیص می دهد .

دولت لطفی در رابطه با برنامه های آتی سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد:  پس از طرح جمع آوری بخاری های نفتی و غیر استاندارد مدارس ، طرح تخریب و نوسازی مدارس سنگی در دستور کار سازمان نوسازی مدارس کشور است و شهرستان مشگین شهر بیشترین تعداد مدارس سنگی را در استان دارد.

لطفی ضمن تشریح طرح آجر به آجر به اهداف مادی و معنوی این طرح اشاره نمود و افزود : افراد زیادی در جامعه با روحیات خیری وجود دارند که به دلایل مختلفی تا کنون قدم در این عرصه ننهاده اند که طرح آجر به آجر عرصه را برای حضور و مشارکت در امر مقدس مدرسه سازی میسر کرده است .

وی نقش روحانیون و مبلغین دین را در ترغیب مردم برای شرکت در ساخت و ساز، تعمیر و تجهیز مدارس بسیار کارآمد و مفید دانست و افزود: روحانیت در بین آحاد مردم اعتبار مناسبی دارند و افراد زیادی در جامعه هستند که مشتاق انجام کارهای خیر و عام المنفعه هستند ولی شاید در انتخاب کار خیر تردید دارند از این رو روحانیون با سمت و سو دادن به این افراد برای هزینه خیرات خود به مدرسه سازی میتوانند بخوبی عمل کنند.

مدیر کل نوسازی مدارس استان اردبیل در راستای گسترش طرح آجر به آجر گفت : در صورتی که تمامی ارگان ها و نهاد ها در حد توان خود به گسترش این طرح در جامعه و تشویق خیرین به مشارکت در این طرح نمایند شاهد مشارکت عظیمی از مردم استان در این طرح و رفع مشکلات فضاهای آموزشی در استان خواهیم بود .

وی از برگزاری جشنواره متمکنین اردبیلی ساکن پایتخت در شهریور ماه سال جاری خبر داد و تشریح کرد : جلسات توجیهی و ابلاغات لازم به کلیه مناطق استان جهت شناسایی و معرفی خیرین منطقه خود صورت گرفته است و امید است شاهد حضور عده کثیری از هم استانی های عزیز مقیم تهران و جذب تعهدات خیری قابل توجهی در این جشنواره باشیم.

لطفی به راه اندازی پویش طرح آجر به اجر اشاره نمود و گفت : برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و به زودی شماره حساب و جزئیات این پویش اطلاع رسانی خواهد گردید.

کلید واژه ها: طرح آجر به آجر نوسازی مدارس اردبیل


نظر شما :