مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی:

۱۲ طرح آموزشی در استان آماده بهره برداری است

۲۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷ کد : ۵۲۳۲ مرکزی
حسین محمدی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۱۲ طرح آموزشی با زیر بنای ۱۶ هزار و ۳۴۶ متر مربع در این استان آماده بهره برداری است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، تاپایان ماه جاری با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح می شود.
۱۲ طرح آموزشی در استان آماده بهره برداری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی، «حسین محمدی» در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: 12 پروژه در قالب هشت طرح آموزشی، ۲ طرح فرهنگی و تربیتی، یک طرح ورزشی و یک استخر دانش‌آموزی تا پایان ماه جاری به اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۳۰۲ هزار میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و مشارکتی خیران و بخش دولتی احداث شده و با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۱۰۲ کلاس درس به مجموع کلاس‌های درس اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی افزوده شده‌است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۶۶ کلاس درس از مجموع این کلاس‌‌ها با زیر بنای ۱۰ هزار و ۵۵۷ متر مربع در اراک، ۱۲ کلاس درس با زیر بنای یک هزار و ۳۵۵ متر مربع در شهرستان محلات، ۱۲ کلاس درس با زیر بنای یک هزار و ۲۹۵ متر مربع در دلیجان، شش کلاس درس با زیر بنای ۷۸۸ متر مربع در خنداب و شش کلاس درس با زیر بنای ۵۶۲ متر مربع در کمیجان آماده بهره‌برداری است.

محمدی گفت: تکمیل استخر نورالهدی ساوه، کتابخانه و نمازخانه حیات طیبه مهاجران و سالن ورزشی یادگار امام خمینی(ره) شهرستان خمین از دیگر طرح‌های آماده بهره برداری در استان مرکزی است.

وی ادامه داد: آغاز عملیات سه طرح دیگر نیز شامل دانشگاه فرهنگیان، مدرسه سبز و درمانگاه فرهنگیان در شهرستان اراک از دیگر برنامه‌های اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی است که با حضور مقام محترم عالی وزارت کلنگ زنی خواهد شد.

۲۰۸ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۷ فضای آموزشی با هشت هزار و ۲۷۸ کلاس درس به تحصیل اشتغال دارند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس استان مرکزی


نظر شما :