رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر یک روزه به یزد؛

اجرای طرح آجر به آجر نیازمند همکاری دستگاه های مختلف کشور است

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۲ کد : ۵۲۵۹ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اهمیت اجرا و توان پویش مردمی آجر به آجر، ترویج آن را نیازمند کمک دستگاه های مختلف کشور دانست.
اجرای طرح آجر به آجر نیازمند همکاری دستگاه های مختلف  کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در سفری یک روزه به یزد از پروژه‌های در حال ساخت این استان بازدید کرد.

در این سفر رخشانی‌مهر در دیدار با آیت‌الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جعمه یزد بیان کرد: سند تحول بنیادین کشور مورد تائید مقام  معظم رهبری بوده است لذا وزارت آموزش و پرورش و این سازمان اجرای این سند را در راس فعالیت های خود قرارداده است. 

وی ادامه داد: ۶ زیر نظام برای این کارگروه سند تحول تعریف شده است که زیرنظام فضا و تجهیزات با مسئولیت نوسازی مدارس کشور یکی از این زیر نظام های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به شمار می‌رود.

رخشانی‌مهر اظهار کرد: نیروی انسانی همچنین معماری فضاها دو رکن اساسی برای سیستم آموزشی کشور هستند و در زمینه معماری و فضا که در حوزه مسئولیت این سازمان قرار دارد همه برنامه‌ریزی‌ها برای  استفاده بهینه از فضاهای موجود با توجه به اصول مهندسی و بومی شده مورد توجه جدی است. 

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار  خیر مدرسه ساز در کشور فعالیت دارند، ادامه داد: خیرین در امر مدرسه سازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین بانیان سیستم آموزشی مشارکت دارند و در سال گذشته بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به سیستم آموزشی کشور کمک کرده‌اند همچنین تفاهم نامه‌هایی با استان‌ها امضا شده است تا در زمینه حمایت از خیرین و واحدهای خیریه کارها تسریع شود.

رخشانی‌مهر با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر  که با هدف توسعه فرهنگ مدرسه سازی و گسترش این تفکر در میان آحاد جامعه شکل گرفته است،  گفت: هدف از این طرح جمع آوری منابع مالی نیست بلکه هدف توسعه فرهنگ مشارکت است؛ برای اجرای طرح یاد شده تفاهم نامه با برخی از استانداران استان‌های مختلف منعقد شده است و برای تحقق آن نیازمند همراهی همه دستگاه‌های اجرایی هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در استان یزد مجموعه نوسازی مدارس، آموزش و پرورش و خیرین مدرسه ساز بسیار پیگیر و اخلاق مدار فعالیت دارند و قدم های بسیار خوبی را در ساخت مدارس برداشته اند.

در ادامه آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد نیز در این دیدار گفت: در ساخت مدارس جدید باید برخی از موارد مورد تجدید نظر قرار گیرد چون روندی برای ساخت مدارس از گذشته تا کنون بوده است و همچنان ادامه دارد لذا در اصول مهندسی ساخت مدارس حداقل در ساخت مدارس دخترانه به گونه ای انجام شود که حیاط در وسط و ساختمان اطراف آن ساخته شود همچنین حداکثر در 2 طبقه تا دانش آموزان دختر بتوانند راحت تر از فضای آموزشی استفاده کنند.

ذاکر مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد نیز در این دیدار گفت که در سال گذشته بیش از ۸۰ میلیارد تومان توسط مجموعه خیرین مدرسه ساز استان یزد هزینه شده است.

در ادامه این سفر یک روزه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه طرح هر کارخانه یک مدرسه با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور مهراله رخشانی مهر سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس


نظر شما :