رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در یزد:

رشد اعتبارات عمرانی هیچ دستگاهی به اندازه سازمان نوسازی مدارس نبوده است

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۲۲:۵۶ کد : ۵۲۶۶ اخبار مهم
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به روند تخصیص اعتبارات این سازمان در سه سال اخیر گفت که رشد اعتبارات عمرانی در هیچ دستگاه دیگر کشور به این شکل نبوده است.
رشد اعتبارات عمرانی هیچ دستگاهی به اندازه سازمان نوسازی مدارس نبوده است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در جمع مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان یزد  با اشاره به اینکه معافیت خیرین از پرداخت هزینه قبوض انشعاب آب، برق و گاز کار بزرگی بود در قانون بودجه سال قبل اقدام بزرگی بود، اظهار کرد: علاوه بر این کار سال گذشته معاونت برنامه‌ریزی و مشارکت های مردمی به دلیل اهمیت  فعالیت این بخش به معاونت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور افزوده شد همچنین اداره کل  ساماندهی فضاهای آموزشی در چارت سازمان نوسازی  قرار گرفت.

وی به دیگر اقدامات مربوط به حوزه خیرین اشاره کرد و گفت: روز ملی تکریم خیرین به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و برای اولین بار در تقویم رسمی به ثبت رسید، 15 ماه مبارک رمضان مصادف با ولادت امام حسن (ع)  بنام روز ملی تکریم خیرین مزین شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سهم دولت در طرح‌های خیری گفت: در سال 96، اعتبار مصوب شده  219 میلیارد تومان بود که 200 میلیارد تومان تخصیص یافت؛ در سال 97، 412 میلیارد مصوب شد و 460 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد همچنین در سال 98 اعتبار مصوب 1000میلیارد تومان و اعتبار تخصیص یافته 872 میلیارد تومان شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری 3 هزار میلیارد و 350 میلیون تومان اعتبار برای  طرح‌های خیری در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: افزایش این رقم در یک دوره سه ساله به این مفهوم است که همه دستگاه‌ها چون سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت آموزش و پرورش و مجلس شورای اسلامی در این اتفاق سهیم بودند.

رخشانی مهر تصریح کرد: از مبلغ یاد شده یک هزار و 900 میلیارد تومان تخصیص آن نقدی است و مابقی آن هم محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: این تخصیص اعتبار بی نظیر است و هیچ کدام از دستگاه اجرایی کشور اعتبارات عمرانی آنها به این اندازه رشد نداشته است؛ همچنین هر استانی تعداد خیر بیشتری جذب کند طبیعتا از این اعتبار سهم بیشتری خواهد داشت.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در سال 97، از محل اعتبارات گاز فقط 20 درصد معادل 300 میلیارد تخصیص یافت که این اعتبار در راستای جمع‌آوری بخاری نفتی و بخشی هم برای تجهیز هنرستان‌ها هزینه شد؛ این رقم در سال 98، 50 درصد افزایش یافت و به 820 میلیارد تومان رسید که با این اعتبار توانستیم بخاری نفتی را از مدارس جمع آوری کنیم در واقع استاندارد سیستم گرمایشی مدارس از اولویت های کاری سازمان نوسازی محسوب می‌شود.

رخشانی‌مهر به طرح آجر به آجر با هدف بالابردن میزان مشارکت‌های مردمی اشاره و تاکید کرد: همه ادارات آموزش و پرورش، روسای مناطق، خیرین و ادارات سازمان نوسازی برای محقق شدن این طرح باید همراهی کنند.

وی افزود: 2 برابر کمک‌های خرد جمع آوری شده در مناطق، اعتبار برای ساخت، تجهیز و بازسازی از سوی سازمان اختصاص می‌یابد و در طرح یاد شده هر کس در توان خود می‌تواند در امر مدرسه سازی سهیم شود.

تامین اعتبار 400 میلیارد تومانی برای تجهیزات هنرستان‌ها

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: برای تجهیزات هنرستان‌ها 400 میلیارد تومان بودجه در ردیف اعتبارات  پشتیبانی سازمان نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای ایجاد چمن های مصنوعی  هم بودجه از محل اعتبارات تخریب بازسازی مدارس فرسوده در نظر گرفته شده است و برای هر زمین چمن مصنوعی  400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رخشانی مهر افزود: بسیاری از استخرهای و سالن ورزشی نیمه تمام با پیشرفت 40 تا 50 درصد  در سطح استان‌ها سال‌ها رها شده اند و بسیاری از این استخرها پس از تکمیل مورد استفاده دانش آموزان قرار نمی‌گیرد که این موضوع به مطالبه عمومی تبدیل شده است و باید برای تکمیل  آنها اعتبار در نظر گرفت.

وی تاکید کرد: تکمیل هر استخر ورزشی 8 میلیارد تومان هزینه دارد بنابراین ضرورت نگهداری از فضاهای موجود اهمیت بسیار دارد.

کلید واژه ها: مهراله رخشانی مهر سازمان نوسازی مدارس کشور مهراله رخشانی‌مهر


نظر شما :