در دیدار با استاندار یزد مطرح شد؛

امکان مشارکت همه آحاد جامعه در ساخت مدارس کشور

۲۳ تیر ۱۳۹۹ | ۲۳:۰۰ کد : ۵۲۷۹ اخبار مهم
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مشارکت گفت: تمام مردم می‌توانند در بنا کردن آنها مشارکت داشته باشند.
امکان مشارکت همه آحاد جامعه در ساخت مدارس کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در نشست با محمدعلی طالبی استاندار یزد با بیان اینکه مهمترین برنامه در حوزه خیری باید فرهنگ سازی و همراه کردن تمامی اقشار جامعه در امر مدرسه سازی باشد، بیان کرد: مدارس خشت به خشت ساخته می‌شوند و تمام مردم می‌توانند در بنا کردن آنها مشارکت داشته باشند.

رخشانی‌مهر با اشاره به ظرفیت های خیری سرشار استان یزد گفت: در کنار اقدامات خیری، سازمان نوسازی و مدارس هم بودجه‌های قابل توجهی را برای تجهیز و نوسازی مدارس در نظر گرفته است و آینده خوبی را در این حوزه برای یزد متصور هستیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به تاکید جدی وزیر آموزش و پرورش بر توسعه مشارکت‌های مردمی بیان کرد: طرح تحولی توسعه مشارکت‌های مردمی را در قالب پویشی مردمی به نام آجر به آجر راه‌اندازی کردیم و از طریق سامانه مهر مدرسه امکان شرکت در این پویش وجود دارد.

وی بیان کرد: برای ترویج فرهنگ مشارکت و توسعه مشارکت‌ها نیازمند همراهی و همکاری رسانه‌ها هستیم تا تعداد خیرین را افزایش دهیم و این در حالی است که جمعیت فعلی 30 هزار نفر برآورد شده است.

رخشانی‌مهر با اشاره به تدوین کتاب زندگینامه خیرین مدرسه‌ساز ملی گفت: به منظور تکریم خیرین و زنده نگه‌شتن نام و یاد آنها این اقدام مورد توجه جدی قرار گرفته است و تاکنون کتاب مرحوم محمدرضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز و خانم گیتی‌نژاد رونمایی شده است.

افزایش اعتبارات مدارس فنی و حرفه‌ای

در ادامه طالبی با اشاره به افتخارآفرینی دانش‌آموزان یزدی طی دهه‌های اخیر بیان کرد: باید امکانات و تجهیزات درخور این دانش آموزان در اختیارشان قرار گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای دانش آموزان مدارس فنی و حرفه‌ای استان عنوان کرد: خواستار توجه ویژه و افزایش اعتبارات مدارس فنی و حرفه‌ای استان از سوی سازمان تجهیز و نوسازی هستیم.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نوسازی مدارس یزد


نظر شما :