با ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران در سازمان نوسازی مدارس؛

انتصاب‌های مدیریتی براساس شاخص‌ها صورت می گیرد

۲۵ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۱ کد : ۵۲۸۱ اخبار مهم
ارزیابی و توسعه شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار شد.
انتصاب‌های مدیریتی براساس شاخص‌ها صورت می گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، ارزیابی و توسعه شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای به منظور بررسی و ارزیابی واجدان شرایط انتصاب در سمت های مدیریتی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برگزار شد.

محمد رکوعی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور با اعلام این خبر گفت: براساس دستورالعمل نحوه ارزیابی و توسعه شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای که توسط سازمان اموراداری و استخدامی کشور در سال 96 ابلاغ شده، دستگاه های اجرایی موظف شدند به منظور انتصاب افراد در سمت های مدیریتی این ارزیابی را به عمل آورند و افراد بر مبنای نمرات کسب شده امکان انتصاب را خواهند داشت.

براساس این دستورالعمل مدل های شایستگی پیش بینی شده در این ارزیابی مجموعه ای از معیارهاست که در بردارنده یک سری توانمندی های کلیدی مورد نیاز و قابل بررسی برای عملکرد سطح عالی در سمت خاص است که توسط کانون های ارزیابی و توسعه مدیران این شرایط سنجیده و ارزیابی می شود و انتصاب های مدیران براساس ضوابط و شاخص ها صورت می گیرد.

این ارزیابی با همین هدف و در سه رده مدیران ارشد، میانی و پایه با شرکت 13 نفر از مدیران ستادی و 2 نفر ازهمکاران استان البرز در سه بخش آزمون شخصیت و روانشناسی و مصاحبه نوشتاری وشفاهی براساس استانداردهای ابلاغی برگزارشد.

 

 

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور


نظر شما :