«آجر به آجر» در استان هرمزگان؛

افتتاح ۳۵۰ کلاس درس در مهرماه امسال

۲۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۵ کد : ۵۳۱۹ هرمزگان
در راستای سند تحولی مشارکت‌‎های مردمی موسوم به طرح آجر به آجر ۱۰۰ فضای آموزشی با پیش‌بینی ۳۵۰ کلاس درس مهرماه امسال در استان هرمزگان آماده پذیرش دانش‌آموزان می‌شود.
افتتاح ۳۵۰ کلاس درس در مهرماه امسال

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان، سید فخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان از انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۲۰۰ فضای آموزشی در۲۶ خرداد امسال بین استاندار و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به عنوان یک اتفاق مبارک یاد کرد و اظهار داشت: این میزان فضای آموزشی که یک‌هزار و ۶۰۰ کلاس درس را شامل می شود در مهر 1400 آماده پذیرش دانش آموزان خواهد شد.

هاشمی ادامه داد: از این تعداد ۳۵۰ کلاس درس مهرماه امسال آماده بهره‌بردای است و ۲۵۰ کلاس درس دیگر نیز دهه فجر آماده می‌شود و بقیه آن نیز تا مهر۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.

به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان، در سال ۹۶ حدود  220 کلاس درس، سال ۹۷ نیز درهمین حدود و در سال گذشته ۴۲۰ کلاس درس به آموزش و پرورش تحویل داده شد.

وی میزان مشارکت خیران در سال گذشته را ۶۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: درحال حاضر از ۲۲۳ فضای آموزشی فعال، ۱۰۹ طرح با مشارکت خیران درحال ساخت است.

هاشمی ابرازداشت: انعکاس جلوه‌های کارخیر از سوی رسانه‌ها تاثیر زیادی بر میزان مشارکت مردم در کارهای خیرخواهانه دارد و اگر فرهنگ خیر در استان نهادینه شود و اینکه مردم بدانند با کمک‌های خرد خود می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند قطعا آثار و برکات معنوی آن به مبلغان آن(رسانه‌ها) نیز می‌رسد.

این مقام مسئول هم‌چنین با اشاره به مشارکت صنایع بزرگ استان در ساخت و تجهیز فضاهای‌ آموزشی در این رابطه به احداث دبیرستان ابن سینا بندرعباس اشاره کرد.

وی گفت: این دبیرستان ۲۰ کلاسه توسط شرکت معماران تجارت آفتاب به عنوان یک شرکت تولیدکننده‌ و صادرکننده قیر با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در سه طبقه درحال ساخت است که با ۴ هزار و ۳۰۰ مترمربع زیربنا و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار هفته دولت۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس هرمزگان


نظر شما :