پویش آجر به آجر در استان مرکزی ؛

خیر نوجوان در شازند مدرسه می سازد

۳۰ تیر ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۶ کد : ۵۳۲۴ مرکزی
«امیر عباس علی بخشی» جوان‌ترین خیر مدرسه‌ساز کشور با ۱۳ سال سن به پویش «آجر به آجر» در ساخت فضاهای آموزشی پیوست و ۲۵ میلیارد ریال تعهد ساخت یک واحد آموزشگاهی در شازند داد.
خیر نوجوان در شازند مدرسه می سازد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی، «امیر عباس علی بخشی» جوان‌ترین خیر مدرسه‌ساز کشور با ۱۳ سال سن به پویش «آجر به آجر» در ساخت فضاهای آموزشی پیوست و ۲۵ میلیارد ریال تعهد برای ساخت یک واحد آموزشگاهی در شازند را متقبل شد.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: "امیرعباس علی بخشی" با تقبل ساخت یک واحد آموزشی شش کلاسه و امضا تفاهم‌نامه با اداره کل نوسازی مدارس استان، به جمع خیران مدرسه‌ساز شازند از توابع استان مرکزی پیوست؛ که بر اساس این تفاهم‌نامه یک مدرسه با زیر بنای ۷۸۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع با ۶ کلاس درس در شازند ایجاد می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی اضافه کرد: به دلیل قانونی نبودن سن این نوجوان در دادن تعهد، پدر وی به نمایندگی این تفاهم‌نامه را امضا کرده است.

دانش‌نژاد عنوان کرد: این خیر نوجوان هدف از ساخت مدرسه را ادای دین به مردم منطقه زادگاه پدری و تشویق نسل جوان به تقویت زیرساخت‌های آموزشی بیان کرده است.

به گفته وی، ۱۹ هزار متر مربع شامل ۱۴۰ کلاس درس پارسال به فضاهای آموزشی استان مرکزی افزوده شد که ۲۶ طرح و با اعتباری بالغ بر ۴۷۰ میلیارد ریال از سوی  اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، یک هزار و ۹۹۸ مترمربع از این فضاها در قالب ۲ طرح و ۱۸ کلاس درس توسط خیران، ۱۰ هزار و ۹۸۳ متر مربع در قالب ۱۷ طرح و ۹۲ کلاس درس به صورت مشارکتی و ۶ هزار و ۲۷ متر مربع در قالب هفت طرح با ۳۰ کلاس درس از محل اعتبارات دولتی ساخته و به آموزش و پرورش استان تحویل شد.

دانش نژاد درخصوص پروژه های خیری و مشارکتی یاد آور شد؛ در حال حاضر 61 پروژه درقالب 399 کلاس درس بازیر بنای 52141مترمربع و میانگین پیشرفت فیزیکی 50 درصد به صورت تمام مردمی یا مشارکتی با دولت در دست اجرا می باشد لازم به ذکر است حضور خیرین مدرسه ساز در راستای بسته تحولی آجر به آجر که امسال با تبیین و اطلاع رسانی خوب و مناسب فضاهای مجازی و رسانه ملی و مصوبات شکل گرفته بسیار پر رنگ بود و در همین راستا در روزهای اخیر نیز دو پروژه جدید دیگر به تعهدات خیرین اضافه شد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس استان مرکزی آجر به آجر


نظر شما :