به دنبال اجرای طرح آجر به آجر صورت گرفت؛

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری ایلام برای تامین فضای آموزش استان

۳۰ تیر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۰ کد : ۵۳۲۵ اخبار برگزیده
مراسم انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان نوسازی مدارس کشور و استانداری ایلام به منظور تامین و توسعه فضای آموزشی این استان برگزار شد.
مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری ایلام برای تامین فضای آموزش استان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری ایلام با حضور مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با هدف به منظور رفع مشکلات فضاهای آموزشی و پرورشی و لزوم حفظ سلامت دانش آموزان و استفاده از مدارس استاندارد عصر امروز در سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد.

رخشانی‌مهر در این مراسم با اشاره به جایگاه و اهمیت نیروی انسانی و فضای آموزشی در نظام تعلیم و تربیت بیان کرد: در ایران سرانه استاندارد فضای آموزشی ۸/۴ متر مربع برآورد شده است در حالیکه استاندارد این سرانه در کشور ۵/۲متر مربع است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه فرآیند جمع‌آوری بخاری‌های نفتی و مدارس خشت‌‌وگلی به پایان رسیده است، گفت: بر اساس آمار بیش از 400 بخاری نفتی در ایلام وجود داشت که در حال حاضر به 197 بخاری رسیده است همچنین برای جمع‌آوری مدارس سنگی برنامه‌ریزی کردیم و این تفاهم‌نامه هم به این منظور منعقد شد.

وی ادامه داد: به موجب این تفاهم‌نامه بازسازی 59 مدرسه سنگی و فرسوده با 127 کلاس درس، با محوریت مدارس روستایی به منظور دستیابی  به عدالت آموزشی و محرومیت زدایی مورد توجه قرار خواهد گرفت و  برآورد اعتبار معادل 720 میلیارد ریال براساس آخرین ضوابط و مشخصات نظام فنی و اجرایی کشور در نظر گرفته شد.

رخشانی‌مهر تصریح کرد: طرح آجر به آجر به منظور توسعه فرهنگ مدرسه سازی گسترش پیدا کرد و بسیاری از ‌استانداران با این طرح درگیر شده‌اند، حتی در نظر داریم از پتانسیل‌های دانش‌آموزان در این زمینه استفاده کنیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بیان کرد: سامانه مکان‌یابی مدارس هم برای جانمایی فضای مناسب در نظر گرفته شده است تا مدارس نوساز خالی از دانش‌آموز نداشته باشیم.

 

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس آجر به آجر نوسازی مدارس ایلام


نظر شما :