در راستای تشریح طرح آجر به آجر صورت می گیرد؛

مشارکت صنایع تولیدی استان همدان در مدرسه سازی

۳۱ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۹ کد : ۵۳۲۷ همدان
در نشست مشترک مدیرکل نوسازی مدارس همدان با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی طرح تحولی مشارکت‌های مردمی در امر مدرسه سازی موسوم به آجر به آجر و راههای مشارکت صنایع تولیدی استان در امر مقدس مدرسه سازی مورد بررسی قرار گرفت.
مشارکت صنایع تولیدی استان همدان در مدرسه سازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان، محمدحسین مرادی مدیرکل با حضور در دفتر مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان به تبیین اهداف طرح تحولی توسعه مشارکت‌های مردمی پرداخته و راه های مشارکت صنایع تولیدی استان  در امر مقدس مدرسه سازی مورد بررسی قرار گرفت.

محمدحسین مرادی با اشاره به طرح تحولی "آجر به آجر" گفت: گسترش مشارکت خرد مردمی درامر مدرسه سازی درواقع مهم ترین استراتژی این طرح است که در قدم اول درنظر دارد فرهنگ مدرسه‌سازی را در میان اقشار مختلف جامعه نهادینه نماید.

وی افزود : جلب مشارکت بانک ها، شرکت ها وصنایع تولیدی, سازمان های خصوصی و دولتی و ایجاد شبکه ای از داوطلبان مدرسه ساز از دیگر اهداف این طرح است که باید با جدیت دنبال شود.

مرادی در تشریح بخش‌های دیگر این طرح گفت: نگاه اداره‌کل نوسازی مدارس استان به حوزه خیرین، نگاهی راهبردی است و باید تمام تلاش خود را برای حفظ و توسعه این ظرفیت مردمی ارزشمند به عمل آوریم که برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز و گردهمایی ها و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای استان می تواند یکی از راه های حفظ این سرمایه عظیم مردمی باشد.

در ادامه محمدرضا بادامی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان ضمن تشکر و تقدیر از زحمات مجموعه نوسازی مدارس در رفع مشکلات دانش آموزان در حوزه سخت افزاری , از مدرسه بعنوان فصل مشترک و خاطره انگیز تمامی مردم یاد برد و گفت :ما هرچه داریم از مدرسه است و یک نوع نگاه نوستالژیک توام با احساس وظیفه و تعهد نسبت به مدرسه در مردم وجود دارد که از همین احساس و تعلق خاطر میتوان در جهت مشارکت آحاد مردم در رفع مشکلات فضاهای آموزشی استفاده کرد.

بادامی در ادامه آمادگی شرکت شهرکهای صنعتی استان همدان را به جهت برگزاری جلسات جمعی یا موردی با صاحبان صنایع تولیدی استان اعلام نمود و مقرر شد در اسرع وقت تفاهمنامه ای به همین منظور تدوین و اقدامات عملی در جهت مشارکت صنایع تولیدی برای امر مقدس مدرسه سازی را داشته باشیم.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس همدان آجر به آجر


نظر شما :