به همت خیر مدرسه‌ساز؛

عملیات احداث مدرسه روستای آریان سروآباد آغاز شد

۳۱ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۶ کد : ۵۳۲۸ کردستان
مدیرکل نوسازی مدارس کردستان در مراسم کلنگ زنی مدرسه خیر ساز سه کلاسه در روستای آریان سرو آباد، از در دست ساخت بودن هفت پروژه با همت و مشارکت خیرین در این شهرستان خبر داد.
عملیات احداث مدرسه روستای آریان سروآباد آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس کردستان، کلنگ احداث مدرسه سه کلاسه روستای آریان از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد به همت خیر مدرسه ساز "امیرحسین کرباسیان"، با حضور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کردستان، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و مردم محلی به زمین زده شد.

شیوا قاسمی پور نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در کلنگ زنی این مدرسه با تقدیر و تشکر از مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی گفت: مدرسه سازی ذخیره‌ای ارزشمند برای آخرت بوده و باقیات الصالحات برای این خیر گرانقدر است که با این اقدام خود موجب رضایتمندی خالق هستی و مردم روستای آریان شده است.

قاسمی‌پور تاکید کرد:‌ با توجه به کمبود اعتبارات در بخش دولتی به ویژه در حوزه آموزش و پرورش احداث مدارس جدید یکی از دغدغه های مسئولان است ولی خیران گرامی با پیشقدم شدن در این حوزه کمک بسیار مهمی به حوزه آموزشی کشور می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم شورای اسلامی اضافه کرد: قرار است این خیر با کمک و همکاری مردم روستای آریان مدرسه را برای اول مهر سال جاری آماده افتتاح کند و دانش اموزان این روستا برای سال تحصیلی جدید در این مدرسه تازه ساخت ادامه تحصیل دهند.

احمدی مدیر کل نوسازی مدارس استان نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از اعلام آمادگی "امیرحسین کرباسیان" خیر نیک اندیش تهرانی برای احداث این پروژه آموزشی گفت:‌ یکی از مشکلات مهم روستای آریان بحث مدرسه آن بود که مدرسه قبلی آن به دلیل قدمت زیاد نیازمند تعمیر، نوسازی و توسعه بود که خوشبختانه با همت لین خیر نیکوکار  یک مدرسه جدید جایگزین مدرسه قبلی خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون هفت پروژه آموزشی شامل احداث مدرسه ۱۲ کلاسه شهر سروآباد و مدرسه ۱۰ کلاسه شهر هورامان تخت از محل اعتبارات ملی، مدرسه روستاهای آریان، پایگلان و کمالا توسط خیران گرانقدر و مدرسه روستای حسین آباد و رزاب نیز به صورت مشارکتی در این شهرستان فعال هستند که امیدواریم هر چه سریعتر این پروژه ها به اتمام برسند..

این مدرسه سه کلاسه را خیر نیک اندیش "امیرحسین کرباسیان" به  یاد مادر مرحومشان به مردم روستای آریان سرو آباد تقدیم می کنند.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس کردستان خیرین مدرسه‌ساز


نظر شما :