درراستای اجرای طرح آجر به آجر در آذربایجان‌شرقی:

نشست مدیرکل نوسازی مدارس با مدیران آموزش و پرورش مناطق استان

۰۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۰ کد : ۵۳۳۵ آذربایجان شرقی
مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در نشست مشترک با مدیران آموزش و پرورش مناطق استان به تشرح طرح آجر به آجر پرداخت و اظهار کرد: از زمان آغاز این طرح ۲۰ تفاهم نامه در این راستا با خیرین منعقد شده است.
نشست مدیرکل نوسازی مدارس با مدیران آموزش و پرورش مناطق استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی، در راستای اجرای طرح تحولی آجر به آجر پیام صدقی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان در دیدار با مدیران و مسئولان روابط عمومی آموزش و پرورش استان اظهارداشت: اززمان اجرای طرح آجر به آجر 20 قرارداد با خیرین نیکوکار مدرسه ساز جهت احداث، تعمیر و بازسازی مدارس  منعقد شده است .

وی گفت: ازنظر جلب مشارکت‌های مردمی برای احداث، تعمیر و یا تجهیزمدارس ازجمله استان‌های موفق کشور هستیم ، به طوری که همه ساله درجشنواره های خیرین این اداره کل رتبه های برترکشوری را کسب می کند.

صدقی گفت: قبل ازاعلام اجرای طرح آجربه آجراین طرح در استان اجرامی شد که تعدادپروژه های مشارکتی احداث شده درمناطق استان گویایی این حقیقت است پس ازاعلام رسمی این طرح توسط سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور ،اجرای دقیق آن دردستورکارقرارگرفته وباتشکیل کارگروه ویژه اقدامات قابل توجهی انجام گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: جهت عملیاتی شدن و برجسته سازی این طرح ملی از امام جمعه محبوب و مردمی تبریز درخواست شده با ارائه رهنمود های لازم و ترغیب و تشویق نمازگزاران به شرکت در طرح آجر به آجر این اداره کل را یاری فرمایند؛ استانداری نیز مساعدت مالی لازم جهت تامین اعتبارات عمرانی به منظور تکمیل پروژه های نیمه تمام خیری طرح آجر به آجر را به عمل آورده و صاحبان  مشاغل، کارخانه های دولتی و سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی را جهت شرکت در این طرح ترغیب نمایند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان به قانون بودجه سال 1399، اشاره کرد و افزود: مراکز آموزشی خیرساز از پرداخت حق انشعاب معاف هستند؛ که به ادارات مربوطه ابلاغ شده تا برقراری انشعابات آب، گاز و برق مدارس تسریع شود.

صدقی در ادامه با تشریح اقدامات انجام گرفته درزمینه طرح آجر به آجر  گفت:  بامشارکت سایر دستگاههای اجرایی استان ، ضمن مساعدت مالی، زمینه جذب کمک‌های مردمی در این خصوص را فراهم گشته که تا این تاریخ بیش از چهارده بانک در زمینه احداث فضاهای آموزشی همیاری مادی-معنوی نموده اند.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس آذربایجان شرقی آجر به آجر


نظر شما :