در نشست تخصصی با مدیران کل استانی مطرح شد:

استقبال قابل توجه جامعه از طرح آجر به آجر

۰۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۰ کد : ۵۳۴۳ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با ابراز خرسندی از استقبال قابل توجه آحاد جامعه از طرح آجر به آجر، موفقیت این طرح تحولی را منوط به ورود بدنه فرهنگیان و دانش آموزان دانست و بر لزوم مشارکت همه جانبه آنها تاکید کرد.
استقبال قابل توجه جامعه از طرح آجر به آجر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، چهارمین گفت‌وگوی تخصصی با مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس با حضور محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش و مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور عصر امروز در دفتر وزارتی برگزار شد.

رخشانی‌مهر در این نشست با  تقدیر از  حمایت‌های وزیر آموزش و پرورش از فعالیت‌های نوسازی مدارس کشور، اظهار کرد: در شرایط فعلی مهم‌ترین موضوعی که استان‌ها از ما انتظار دارند به حوزه اعتبارات مربوط می شود که این رقم در سال ۹۶ حدود ۸۴۰ میلیارد تومان بود اما در شرایط فعلی و با تلاش های صورت گرفته ظرفیت‌های قانون بودجه در حوزه مدرسه سازی حدود ۶ هزار میلیارد تومان نسبت  به سال ۹۶ افزوده شده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه برای ردیف خیرین ۳ هزار و  ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است، گفت: در پروژه‌های مشارکتی اگر ۳۰ تا ۵۰ درصد پروژه‌ای  را خیرین متعهد شوند،  آن پروژه به عنوان فضای  خیرساز معرفی می‌شود.

رخشانی‌مهر از همکاری قابل توجه سازمان برنامه و بودجه با نوسازی مدارس  کشور خبر داد و گفت: تاکنون از اعتبارات در نظر گرفته شده بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است و برای هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر آن هم موافقت اولیه را دریافت کردیم.

وی افزود: برای آنکه امسال هم مانند سال  گذشته بخواهیم مشارکت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی از سوی خیرین را به بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برسانیم نیازمند ساز وکارهای جدیدی هستیم تا ظرفیتی ویژه ایجاد شود و بر همین اساس هم بسته تحولی مشارکت‌های مردمی به نام طرح آجر به آجر ایجاد و به تایید شورای عالی آموزش و پرورش  رسید.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: اجرای این بسته آجر به آجر جز با مشارکت استان‌ها  و مدیران کل آموزش و پرورس میسر نیست و تا مادامی که بدنه فرهنگیان و دانش آموزی وارد عرصه نشوند توفیقی چندانی نخواهد یافت.

رخشانی‌مهر با تاکید بر اینکه در همین مدت کوتاه استقبال قابل توجهی  از سامانه مهر مدرسه که مجرای پیوستن به پویش آجر به آجر است،  شد،  اظهار کرد: کمک های قابل قبولی از طریق همین سامانه خیرین برای مشارکت جذب شده است و این در حالی است که هنوز نسخه موبایلی سایت رونمایی  نشده است.

وی در بخشی دیگر از صحبت ها بر نگهداری ویژه مدارس خیرساز تاکید و بیان کرد: در انتخاب مدیران مدارس خیرساز باید  دقت ویژه ای شود تا مدیرانی دغدغه مند در خصوص تجهیز و نگهداری مدارس مدیریت را عهده دار شوند .
رخشانی با اشاره  به استقرار  نظام مکان یابی مدارس مبتنی  بر اجرای زیرنظام فضا و تجهیزات تاکید کرد: مطالعات این طرح انجام شد و به دنبال مدیریت کار هستیم و تا مادامی که اطلاعات صحیح وارد سامانه نشود این سامانه قابل استفاده نیست و برای وارد کردن اطلاعات نیازمند همکاری مدیران کل آموزش و پرورش هستیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به موضوع تعمیر و نگهداری مدارس سراسر کشور اشاره و بیان کرد: اگر به موضوع تعمیرات اساسی توجه نشود اعتبارات بسیاری در حوزه نوسازی و بازسازی مدارس هدر رفت خواهد داشت.

در ادامه این جلسه مدیران کل استانی حوزه نوسازی مدارس و آموزش و پرورش به بیان دغدغه ها،  چالش ها و نقاط قوت خود در حوزه نوسازی،  بازسازی،  توسعه و تجهیز مدارس پرداختند و برای حل و فصل این مشکلات ومسائل تصمیم گیری شد.

کلید واژه ها: وزیر آموزش و پرورش سازمان نوسازی مدارس کشور محسن حاجی میرزایی مهراله رخشانی مهر


نظر شما :