در دیدار مدیرکل نوسازی مدارس همدان با نماینده ولی فقیه در استان،

امام جمعه همدان به پویش آجر به آجر پیوست

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۵ کد : ۵۳۸۵ همدان
امام جمعه همدان در دیدار با مدیرکل نوسازی مدارس استان ضمن استقبال از طرح تحولی آجر به آجر از ترویج این امر درمساجد وجماعات خبرداد و ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی شورای زکات استان قسمتی از مبالغ جمع آوری شده به بحث مدرسه سازی اختصاص یابد.
امام جمعه همدان به پویش آجر به آجر پیوست

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان، مدیر کل نوسازی مدارس مدارس استان همدانپ با حضور در دفتر نماینده پولی فقیه و امام جمعه همدان ضمن ارائه عملکرد اداره کل نوسازی مدارس استان همدان در حوزه مشارکت های مردمی و خیرین مدرسه ساز به تشریح و تببین طرح تحولی مشارکت های مردمی پرداخت.

در این جلسه آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با تکریم این حرکت ارزشمند که هر فرد حتی با اهداء یک آجر جهت رفع فقر فرهنگی و کمبود فضاهای آموزشی گام بردارد, توزیع مسئولیت دربین آحاد مردم دربحث مدرسه سازی را حرکت مبارکی دانست و ابراز امیدواری کرد روزی را شاهد باشیم که نیاز و نقصانی در بحث فضاهای آموزشی نداشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان در بحث فرهنگ سازی و تبلیغاتی اعلام آمادگی نمودند تا در اشاعه این طرح دوشادوش شما به مسئولیت اجتماعی خود عمل مینماییم و سعی خواهد شد بعد از این وضعیت بیماری کرونا با بازگشایی جماعات در ترویج این طرح مهم "آجر به آجر" مشارکت جدی بنماییم و خود نیز به این پویش بپیوندیم.

وی اشاره داشت در نامه ای به همه ائمه محترم جمعه و جماعات اعلام خواهد شد تا در ترویج و اشاعه این حرکت ملی در رفع مشکلات فضاهای آموزشی فرهنگ سازی و ترویج امر مقدس مدرسه سازی حتی در حد اهداء یک آجر را بنمایند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در طرحی نو در راستای رفع مشکلات سخت افزاری آموزش و پرورش اشاره نمودند تا در یک اقدام موثر و هماهنگ با شورای زکات ,قسمتی از مبالغ جمع آوری شده در هر منطقه و روستا از سهم زکات خود را در همان منطقه و روستا به این امر مهم اختصاص یابد و مقرر شد تا این موضوع با شورای زکات استان اجرایی گردد.

محمد حسین مرادی مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان ضمن ارائه عملکرد اداره کل نوسازی مدارس استان همدان در حوزه مشارکتهای مردمی و خیرین مدرسه ساز به تشریح و تببین طرح تحولی مشارکتهای مردمی پرداختند .

مرادی با تاکید بر اینکه توسعه مشارکت خیرین در طرح «آجر به آجر» ممکن شده است، گفت: هدف از اجرای این طرح نهادینه کردن مشارکت‌ها بوده طرح آجر به آجر طرح بسیار مؤثری است که امیدواریم به منصه ظهور برسد و امر مدرسه سازی رونق گیرد.

مدیر کل نوسازی مدارس استان لازمه اجرای این طرح را در ابتدا فرهنگ سازی و دغدغه مند ساختن نسل های مختلف درحوزه مدرسه سازی دانست و گفت: در این مسیر استفاده ازظرفیت های مختلف رسانه ای از جمله  صداوسیما ,فضای مجازی و رسانه های نوین، محور تدوین اقدامات و راهکارها قرار گرفته است.

مرادی از مشارکت ۸۷۴ خیر حقیقی و حقوقی در امر مدرسه‌سازی در استان همدان با ساخت یک هزار و ۹۲۰ کلاس درس در قالب ۳۱۴ پروژه خبر داد و افزود: از سال ۷۷ تاکنون ۲۱ جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استان همدان برگزار و ۲۶۶ میلیارد تومان تعهدات خیرین بوده که ۱۹۵ میلیارد تومان تاکنون تحقق یافته است.

 

 

کلید واژه ها: آجر به آجر نوسازی مدارس همدان


نظر شما :