معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان نوسازی مدارس کشور در خراسان شمالی خبر داد :

طی مراحل نهایی مجوز استخدام نیرو در سازمان نوسازی مدارس کشور

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۸ کد : ۵۴۲۰ اخبار مهم
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سفر به خراسان شمالی با حضور در جلسه شورای معاونین اداره کل نوسازی مدارس کشور ضمن بررسی وضعیت پرسنلی و اداری گفت: مجوز استخدام ۱۱۲ نیرو گرفته شده است که مراحل نهایی تایید را طی می کند.
طی مراحل نهایی مجوز استخدام نیرو در سازمان نوسازی مدارس کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، محمد رکوعی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سفر به خراسان شمالی ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت، در جلسه شورای معاونین اداره کل نوسازی مدارس استان گفت: مجوز استخدام 112 نیرو برای سازمان نوسازی مدارس کشور گرفته شده است که مراحل نهایی تاییدشدن را طی می کند.

 محمد رکوعی با بیان اینکه با تصویب سند جامع نیروی انسانی سازمان دو مرحله تا تایید نهایی مجوز استخدامی باقی مانده است و بعد از تایید نهایی طبق زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور و البته بهبود شرایط کرونایی آزمون استخدامی برگزارخواهد شد، گفت: هم چینن طی اقداماتی که انجام داده ایم ،نیروهای قرارداد طرحی می توانند تبدیل وضعیت پیدا کنند.

وی به پیگیری های که برای جذب این تعداد نیرو انجام شده اشاره کرد و افزود: به گفته مدیرکل بودجه سازمان نوسازی مدارس کشور طبق پیگیری هایی که انجام داده ایم مجوز استخدامی توسط معاون امور استخدامی سازمان برنامه و بودجه تایید شده است .      

 معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی اظهارداشت: من به بسیاری از استان ها سفر کرده ام اما یکی از موضوعاتی که در خراسان شمالی به آن می بالم وجود یک تیم جوان، متعهد و پای کار که با انگیزه در نوسازی مدارس خراسان شمالی فعالیت های جهادی در امر مدرسه سازی انجام می دهند.

رکوعی با اشاره به این که در خراسان شمالی در کمترین زمان استاندارد سازی سیستم گرمایشی انجام شده است، اضافه کرد: برنامه حذف مدارس سنگی در استان نیز به خوبی در حال اجراست. 

همچنین در این جلسه پاک‌مهر رئیس مجمع نمایندگان استان گفت: یکی از دغدغه ها بحث تبدیل وضعیت نیروها است. امیدواریم تبدیل وضعیت نیروهای نوسازی مدارس انشالله به خوبی انجام شود  .

وی با اشاره به این که حجم کار سنگین است، بیان کرد: وقتی تعداد نیروها کم باشد تعداد ماموریت ها به دلیل پراکندگی زیاد می شود و در این شرایط نیروهای این حوزه نیازمند توجه هستند.و امیدواریم با توجه به وضعیت و تورم درآمدهای کارکنان هم افزایش یابد.

برچیده شدن مدارس سنگی در خراسان شمالی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی نیز ضمن توضیحاتی در خصوص تعداد وضهیت پرسنل، نیروهای قراردادی، پیمانی و منابع مالی و مجموع پرداختی طی سال گذشته با اشاره به این که بخاری های نفتی و کلاس های خشتی و گلی و همچنین مدارس سنگی استان برچیده شد، گفت: در این راستا 17 مدرسه سنگی با ظرفیت 760 دانش آموزدر خراسان شمالی به عنوان نخستین استان پیشرو در طرح برچیده شدن مدارس سنگی قبل از سال 1400 در کشور طی ماه گذشته برچیده شد.

 امین فلاح با بیان اینکه در 8 شهرستان و 9 منطقه آموزشی در مجموع  هزار و 546 فضای آموزشی با 7 هزارو408 کلاس درس وجود دارد،اضافه کرد: در حال حاضر 11 درصد از مدارس خراسان شمالی تخریبی،39 درصد مستحکم و 50 درصد نیازمند مقاوم سازی است، و با ایجاد تفاهم 200 میلیارد تومانی قدم خوبی در ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز در استان برداشته خواهد شد و تاثیر آن را در سال های نه چندان دور در پرورش استعداد های دانش آموزان در استان خواهیم دید . 

وی ادامه داد: 345 مدرسه با هزار و 378 کلاس درس بخاری نفتی در خراسان شمالی وجود داشت، که در یک اقدام جهادی طی 27 روز تمام بخاری های نفتی در استان را جمع آوری کردیم .

این مقام مسئول در استان ادامه داد: 45 مدرسه با 122 کلاس درس خشتی و گلی در خراسان شمالی وجود داشت که از سال 94 در سفر دولت تدبیر و امید برچیده شدن مدارس خشتی و گلی شروع شد و در انتهای سال 97 جشن برچیده شدن مدارس خشتی و گلی در استان را برگزار کردیم.  

فلاح یادآورشد: در سال 98با سفر دکتررخشانی به استان طبق تفاهم نامه ای که با استاندار داشتند، جمع آوری مدارس سنگی در برنامه کاری ما قرار گرفت و 17 مدرسه سنگی با 38 کلاس درس در کمتر از سه ماه در استان جمع آوری شد.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس خراسان شمالی


نظر شما :