در دیدار مدیرکل نوسازی مدارس با امام جمعه همدان مطرح شد:

اختصاص نذورات حسینی و زکات به امر مقدس مدرسه سازی

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۰ کد : ۵۴۷۱ همدان
نماینده ولی فقیه در استان همدان در دیدار با مدیرکل نوسازی همدان گفت: اگر در بحث زکات همراهی لازم صورت پذیرد میتوان بخش اعظمی از مشکلات فضاهای آموزشی را مرتفع کرد.
اختصاص نذورات حسینی و زکات به امر مقدس مدرسه سازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان همدان، صبح امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان در ادامه سلسله جلسات با مدیران ارشد استان به جهت انعقاد تقاههم‌نامه همکاری مشترک در اجرای طرح تحولی مشارکتهای مردمی "آجر به آجر" در دفتر نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان حضور پیدا کرد و تفاهمنامه همکاری منعقد شد.

آیت الله شعبانی امام جمعه همدان در این دیدار با اشاره به مطالب مطروحه در نشست قبلی از مدیرکل نوسازی مدارس درخواست کرد به منظور حضور آحاد مردم در امر مدرسه سازی و رفع مشگل فضاهای آموزشی استان لیست روستاهایی که از فضای آموزشی مناسب برخوردار نیستند ,احصاء گردد تا به روحانی‌های آن روستا یا مساجد اعلام شود تا نسبت به ترویج اختصاص زکات به امر مدرسه سازی اقدامات و تبلیغات مقتضی را معمول دارند.

نماینده محترم ولی فقیه با اشاره به وجود ظرفیت ستاد زکات عنوان نمودند به هر مقدار که مردم ذکات خود را در امر مدرسه سازی اختصاص دهند به همان اندازه نیز ستاد زکات اعتبار جهت عمران و آبادانی روستا در اختیار قرار خواهد تا تا در این امر مشارکت شود.

وی یادآوری کرد اگر در بحث زکات همراهی لازم صورت پذیرد میتوان بخش اعظمی از مشکلات فضاهای آموزشی را مرتفع کرد. همچنین در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد؛ با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در نحوه برگزاری مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان، مردم نذورات خود را به امر مقدس مدرسه سازی و رفع مشکلات فضاهای آموزشی استان اختصاص دهند.

در پایان تفاهمنامه همکاری در راستای ترویج امر مقدس مدرسه سازی و اختصاص بخشی از زکات جمع آوری شده به این اقدام خیر به امضای طرفین رسید.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس همدان آجر به آجر


نظر شما :