رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تاکید کرد:

خلق منابع پایدار برای مدرسه سازی ضرورت دارد

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱ کد : ۵۵۱۶ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به مناسبت روز خبرنگار در نشستی صمیمانه با اصحاب رسانه، ضمن برشمردن رسالت خطیر و مهم خبرنگاران در رشد و بلوغ جامعه از آنان تقدیر به عمل آورد و در خصوص طرح ها و برنامه های سازمان توضیحاتی را بیان کرد.
خلق منابع پایدار برای مدرسه سازی ضرورت دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه و خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش به نقش مهم و تاثیر گذار خبرنگاران در آگاهی بخشی و رشد اجتماعی اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی و انعکاس اخبار و رویداد ها در کنار نقد و پیشنهاد سازنده می تواند روشن کننده زوایای پنهان امور و زمینه ساز اصلاح و پیشبرد فعالیت ها شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، در این نشست که به مناسبت روز خبرنگار و با هدف تکریم اهالی خبر برگزار شد، از همراهی و تعامل اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش در انعکاس رویدادها و مشکلات در طول یک سال گذشته تشکر کرد و گفت: حقیقتا من از پیشنهادات و نقدهای سازنده شما استقبال می کنم و آن را برای شناخت بهتر و رفع کاستی ها لازم می دانم.

رخشانی مهر در ادامه با اشاره به اینکه مدرسه سازی یک جریان مستمر است، موضوع سامانه مکان یابی مدارس و طرح آجر به آجر را دو برنامه تحولی سازمان نام برد که در راستای اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند زیر نظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری اجرایی شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین احداث مجتمع های آموزشی را در راستای سند زیر نظام تامین فضا، به عنوان یک ایده جذاب و جدید دانست که موجب افزایش کیفیت آموزشی و تسهیل جریان یادگیری می شود و با تعبیه و تمرکز امکانات و فضاهای جانبی می تواند دسترسی آسان‌تر دانش آموزان به امکانات مکمل آموزشی را فراهم سازد و با ساماندهی بهینه نیروی انسانی و پرسنلی به طور کلی اقتصادی تر و کیفی تر است.

وی در ادامه با بیان اینکه پرونده مدارس خشتی و گلی با پایان سال 98 بسته شد خاطر نشان کرد: در خصوص استانداردسازی سامانه های گرمایشی مدارس نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و توانستیم بخاری های نفتی را در مناطق دارای علمک گاز حذف کنیم به طوری که تا پایان سال 98،  4 درصد کلاس های درس سراسر کشور با بخاری نفتی گرم می شد که تا آغاز سال تحصیلی جدید نیز این رقم کاهش می یابد. 

 دکتر رخشانی مهر در بخشی از سخنان خود ضمن بیان اینکه در دوسال گذشته ردیف اعتبارات مشارکت خیرین افزایش چشمگیری داشته است، گفت: تمرکز ما در تامین منابع این است که بتوانیم منابع پایدار را برای مدرسه سازی داشته باشیم که تخصیص یابد.

در ادامه خبرنگاران به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و از زحمات آنان  توسط رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تقدیر به عمل آمد.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور سازمان نوسازی مدارس کشور مهراله رخشانی مهر


نظر شما :