مدیرکل نوسازی مدارس اردبیل:

۳۰ درصد مدارس استان توسط خیرین احداث می شود

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۳ کد : ۵۵۲۰ اردبیل
در راستای اجرای سند تحولی مشارکت های مردمی و طرح آجر به آجر ، طی جلسه ای با حضور مدیران کل امور اقتصادی و دارایی و نوسازی مدارس استان اردبیل پویش آجر به آجر بررسی و تصمیمات مربوطه اخذ شد.
۳۰ درصد مدارس استان توسط خیرین احداث می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل دولت لطفی مدیر کل در نشست مشترک با مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در خصوص طرح آجر به آجر گفت : سالانه بطور میانگین 20 مدرسه خیر ساز تحویل آموزش ­و­ پرورش می شود که تقریبا 30 درصد از پروژه های تحویلی را شامل می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس اردبیل گفت: هم اکنون 21 پروژه خیری نیمه­ کاره درحال ساخت است که تا پایان سال جاری تکمیل می شوند و 16 پروژه خیری نیز در مرحله کلنگ زنی و شروع کارهای اجرایی در سطح استان است.

لطفی با تشریح طرح آجر به آجر و اهداف و برنامه های پیش رو جهت اجرای این طرح در مجموعه نوسازی مدارس استان و همچنین جشنواره خیرین مدرسه ساز و متمکنین اردبیلی ساکن پایتخت که در تهران، خواستار همکاری جهت اجرای هرچه بهتر و جذب تعهدات خیری بیشتر گردید .

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به کمبود فضای آموزشی در سه شهرستان اردبیل ، پارس آباد و مشگین شهر، از تلاش همه جانبه جهت افزایش فضاهای آموزشی دراین سه منطقه خبر داد و گفت : هرچه به فضاهای آموزشی و نهایتا کیفیت تحصیل اهمیت بیشتری داده شود ، شاهد خروجی های بسیار بهتری در سطح استان خواهیم بود و در این راستا تمام تلاشمان را جهت افزایش سرانه فضاهای آموزشی و کاهش تراکم در مدارس استان بویژه در شرایط منحوس بوجود آمده به واسطه ویروس کرونا انجام می دهیم.

علیرضا نوروزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی اردبیل نیز در این جلسه گفت : نوسازی مدارس استان اردبیل چه در زمینه جذب و چه در زمینه همکاری و پیشبرد پروژه های خیری فعالیت های چشمگیری داشته که این امر کمک شایانی به امر محرومیت زدایی و تامین اعتبار از محل های غیر دولتی می نماید که سبب رشد و پیشرفت هرچه بیشتر استان می گردد.

نوروزی تکریم خیرین مدرسه ساز را امری مقدس و ضروری خواند و تشریح کرد : خیرین مدرسه ساز انسان های شریف و بزرگی هستند که ثروت خود را جهت ساخت مدارس برای مصارف عام تخصیص می دهند و ما موظفیم علاوه بر اینکه با  تکریم در خور و شایسته این افراد قدردان زحمات این عزیزان باشیم ، با ترویج این فرهنگ مقدس و عمومی سازی این امر با طرح هایی همچون پویش آجر به آجر ، روز به روز شاهد افزایش خیرین مدرسه ساز و تعهدات خیری باشیم .

کلید واژه ها: نوسازی مدارس اردبیل آجر به آجر


نظر شما :