در راستای طرح آجر به آجر در هرمزگان

عملیات ساخت هنرستان ۶ کلاسه توکهور و هشتبندی میناب آغاز شد

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۵ کد : ۵۵۲۹ هرمزگان
در راستای طرح آجر به آجرعملیات ساخت هنرستان ۶ کلاسه پسرانه توحید توکهور و هشتبندی شهرستان میناب با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان آغاز شد.
عملیات ساخت هنرستان ۶ کلاسه توکهور و هشتبندی میناب آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس، سید فخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در حاشیه کلنگ زنی این فضای آموزشی گفت: این هنرستان در راستای اجرای طرح آجر به آجر و مشارکت خیران با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال ساخته می‌شود.

سید فخرالدین هاشمی افزود: این فضای آموزشی دارای ۶۰۹ مترمربع زیربنا و ۳۰۴ مترمربع ساختمان آموزشی و ۱۶۹ مترمربع کارگاه آموزشی است.

وی بیان داشت: تا مهرماه امسال ۱۸ مدرسه در میناب احداث و تحویل آموزش وپرورش این شهرستان می‌شود که چهار مدرسه افتتاحی مربوط به منطقه هشتبندی  است.

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان اظهارداشت: در حال حاضر بیش از ۶۷۰ مدرسه غیراستاندارد و تخریبی در استان وجود دارد که برای ایمن سازی آن هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 هاشمی یادآورشد: ۱۷۰ مدرسه تخریبی در هرمزگان در دست بازسازی است که براساس برنامه ریزی‌های انجام شده از این شمار ۹۰ مدرسه در مهرماه و ۸۰ مدرسه دیگر در دهه فجر آماده و به آموزش و پرورش تحویل داده خواهدشد.

وی یادآورشد: تفاهم نامه ساخت ۲۰۰فضای آموزشی در قالب یکهزار و ۶۹۰ کلاس درس میان استانداری هرمزگان و سازمان نوسازی کشور منعقد شده که این میزان فضای آموزشی تا مهر ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس هرمزگان هرمز


نظر شما :