مدیرکل نوسازی مدارس گلستان خبرداد:

بهره برداری از ۱۷۱ کلاس درس در استان تا اول مهرماه

۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۷:۳۲ کد : ۵۵۳۱ گلستان
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گنبد کاووس ضمن تبیین طرح آجر به آجر، از تخصیص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی برای تکمیل بخشی از مدارس خیرساز این استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و پیش‌بینی کرد تا پایان سال ۶۰۰ میلیارد ریال دیگر هم در این بخش اختصاص یابد.
بهره برداری از ۱۷۱ کلاس درس در استان تا اول مهرماه

به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس گلستان، در راستای طرح توسعه مشارکت‌های مردمی آجر به آجر، یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی مدارس استان با حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس ضمن تبیین و تشریح طرح آجر به آجر اظهار داشت: در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پروش و اهمیت موضوع توسعه مشارکت گسترده خیّرین با اهداف عمده فرهنگ سازی و توجه به امر مدرسه سازی در بین اقشار مختلف در دستور کار نوسازی مدارس کشور قرار گرفته است که امیدواریم با همراهی و مشارکت اقشار مختلف قدم های مؤثری در استان گلستان برداشته شود.

لیوانی افزود:  امسال دولت ۳۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل مدارس خیرساز سراسر کشور پیش بینی کرده که در مقایسه با سال قبل سه برابر افزایش یافته است.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان از تخصیص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی برای تکمیل بخشی از مدارس خیرساز این استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و پیش‌بینی کرد تا پایان سال ۶۰۰ میلیارد ریال دیگر هم در این بخش اختصاص یابد.

وی از در دست احداث بودن ۱۰۵ پروژه مدرسه‌سازی با ۶۰۰ کلاس درس در گلستان خبر داد و با بیان اینکه ۶۵ درصد این مدارس با مشارکت خیرین درحال ساخت است، افزود: تا اول مهر امسال ۳۱ مدرسه با ۱۷۱ کلاس درس به فضای آموزش و پرورش استان افزوده می‌شود که ۱۱ مدرسه با ۶۴ کلاس درس سهم گنبدکاووس است.

لیوانی با اشاره به پایین بودن سرانه فضای آموزشی و نیز تخریبی بودن ۱۵ درصد مدارس گلستان، برلزوم مشارکت بیشتر نیکوکاران برای ساخت مدارس در این استان تاکید کرد و گفت: به هر میزان که مشارکت خیرین برای ساخت مدرسه افزایش یابد به همان نسبت نیز سهم اعتبارات تخصیصی دولت بیشتر می‌شود.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس گلستان آجر به آجر


نظر شما :