مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل خبر داد؛

آغاز عملیات ساخت ۶ پروژه آموزشی از محل پویش ملی طرح آجر به آجر در استان

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۴ کد : ۵۵۳۸ اردبیل
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به پویش ملی طرح آجر به آجر اهداف مادی و معنوی این طرح اشاره کرد و گفت: در صورتی که تمامی ارگان‌ها و نهادها در حد توان خود به گسترش این طرح در جامعه و تشویق خیرین به مشارکت در این طرح نمایند شاهد مشارکت عظیمی از مردم استان در این طرح و رفع مشکلات فضاهای آموزشی در استان خواهیم بود.
آغاز عملیات ساخت ۶ پروژه آموزشی از محل پویش ملی طرح آجر به آجر در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل، دولت لطفی در جلسه شورای پروژه مهر استان که با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت در خانه معلم اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: با تبلیغات وسیع استانی که در خصوص پویش ملی طرح آجر به آجر انجام دادیم، ساخت 6 پروژه آموزشی از همین محل با 43 کلاس درس  آغاز شده است.

لطفی ضمن تشریح طرح آجر به آجر به اهداف مادی و معنوی این طرح اشاره نمود و افزود : افراد زیادی در جامعه با روحیات خیری وجود دارند که به دلایل مختلفی تا کنون قدم در این عرصه ننهاده اند که طرح آجر به آجر عرصه را برای حضور و مشارکت در امر مقدس مدرسه سازی میسر کرده است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان اردبیل در راستای گسترش طرح آجر به آجر گفت : در صورتی که تمامی ارگان ها و نهاد ها در حد توان خود به گسترش این طرح در جامعه و تشویق خیرین به مشارکت در این طرح نمایند شاهد مشارکت عظیمی از مردم استان در این طرح و رفع مشکلات فضاهای آموزشی در استان خواهیم بود.

وی افزود: سرانه متوسط فضای آموزشی در استان 5.76 مترمربع است و این در حالی است که سرانه فضای آموزشی در کشور 5.18 متربع می باشد.

لطفی با بیان اینکه استان اردبیل 58/0 متر مربع نسبت به سرانه متوسط فضای آموزشی کشور در وضعیت بهتری قرار دارد، تصریح کرد: استاندارد سرانه فضای آموزشی 8.39 مترمربع می باشد که استان اردبیل 2.63 مترمربع از این استاندارد فاصله دارد.

وی با بیان اینکه از 11 شهرستان واقع در استان تنها سرانه فضای آموزشی 5 شهرستان بالاتر از میزان استاندارد است، خاطر نشان ساخت: متوسط سرانه فضای آموزشی در مرکز استان 3.6 مترمربع می باشد که با احتساب مدارس غیر دولتی این کمبود پوشش داده می شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان در بخش دیگری از سخنانش به استاندارد سازی تجهیزات گرمایشی 361 مدرسه در سال 98 اشاره کرد و گفت: از آغاز سال 99 نیز از 251 مدرسه که فاقد علمک گاز بودند ، بخاری های نفتی جمع آوری شده است.

دولت لطفی همچنین با عنوان اینکه استاندارد سازی تجهیزات گرمایشی وارد فاز جدید خود شده است، اظهار داشت: تنها 114 مدرسه در استان از بخاری های گازسوز استفاده می کنند که با اقدامات انجام شده امیدواریم تا پایان سال 1400 بتوانیم این تعداد را نیز استاندارد سازی نماییم.

وی همچنین از تهیه تجهیزات هنرستانی به میزان 2200میلیارد تومان خبر داد و اذعان داشت: تجهیزات کلاسی اعم از میز و صندلی و ... نیز خریداری شده که تا مهرماه در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.

کلید واژه ها: اداره نوسازی مدارس اردبیل طرح آجر به آجر دولت لطفی علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت در خانه معلم


نظر شما :