رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در همدان:

اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ضامن توسعه پایدار کشور

۱۱ شهریور ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۵ کد : ۵۶۷۳ اخبار برگزیده
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین افتتاح مجتمع فرهنگی آموزشی علمی همدان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش ضامن توسعه پایدار است و یکی از ارکان دست یابی به اهداف سند تحول، وجود فضاها و امکانات آموزشی مناسب است که سازمان نوسازی مدارس کشور در این راستا با جدیت و شتاب در حال حرکت است.
اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ضامن توسعه پایدار کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در سفر به استان همدان مجتمع فرهنگی آموزشی پسرانه علمی را در شهر همدان افتتاح کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در آیین بهره برداری از این مجتمع آموزشی با اشاره به تاکیدات و دغدغه های مقام معظم رهبری در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید داشتند، گفت: آنچه مدنظر رهبر معظم انقلاب است تربیت دانش آموزی در تراز نظام جمهوری اسلامی است که مومن، خردمند، اندیشمند،مجاهد دانشمند و اهل عمل است.

دکتر رخشانی مهر با بیان اینکه آموزش و پرورش زیربنا و ضامن توسعه کشور است گفت: تاکید مقام معظم رهبری درمورد اینکه آموزش و پرورش باید انسانهای مومن و خردمند را تحویل دهد عینا برابر است با موضوع توسعه پایدار؛ چرا که منابع انسانی خوب و شایسته آنرا رقم می زنند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد دو رکن دست یابی به هدف والای تربیت دانش آموزان در تراز سند تحول یکی معلمان خوب و توانمند است که انصافا زحمت می کشند و دیگری فضاها و امکانات مناسبی است که در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد و مجموعه نوسازی مدارس کشور در این راستا حرکتی پرشتاب را آغاز کرده و با جدیت ادامه می دهد.

رخشانی مهر بابیان اینکه مجموعه فرهنگی آموزشی که امروز به بهره برداری رسید براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری ساخته شده است و ویژگی های فضای استاندارد مورد نظر دراین سند را دارد، تصریح کرد برنامه های سازمان نوسازی مدارس کشور بر محور سند برنامه زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری تدوین و اجرایی می شود تا دانش آموزان در محیطی امن، ایمن و با نشاط  تحصیل کنند.

وی به نقش تربیتی فضا و مساله هویت بخشی به معماری مدارس بر اساس معیارهای ایرانی اسلامی اشاره کرد و افزود : امروز به ازای هر کلاس درس 180 مترمربع فضا تحویل داده می شود که شامل فضاها و امکانات جانبی است که بر مبنای سند تحول و زیرنظام تامین فضا ساخته می شوند تا تربیت تمام ساحتی دانش اموزان رقم بخورد و مفتخرم اعلام کنم علی رغم رشد فزاینده جمعیت در طول 40 سال گذشته سرانه فضای آمورشی کشور با افزایش سه ونیم برابری به رقم 5/2 مترمربع رسیده است.

گفتنی است این مجموعه فرهنگی و آموزشی با زیر بنای ۴۹۷۵ متر مربع دارای 15 کلاس درس، کارگاه آموزشی، آزمایشگاه، نمازخانه، کتابخانه، سایت فناوری، محوطه ورزشی و زمین چمن  و محوطه فضای سبز است.

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس


نظر شما :