رئیس جمهور در آیین آغاز سال تحصیلی جدید تاکید کرد:

اولویت، حفظ سلامت دانش آموزان در جریان آموزش است

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۴ کد : ۵۶۹۶ اخبار برگزیده
رئیس جمهور در سخنرانی ویدئو کنفرانسی به مناسبت آغاز سال‎‌تحصیلی جدید در دبیرستان نوجوانان منطقه چهار تهران گفت: امسال را با اولویت توجه به سلامت دانش آموزان و اهمیت امر آموزش آغاز می‌کنیم و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انضباط و دقت بیشتر مسیر رشد و پیشرفت جامعه را طی کنیم.
اولویت، حفظ سلامت دانش آموزان در جریان آموزش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس جمهور در مراسم ویژه آغاز سال‌تحصیلی جدید و افتتاح دبیرستان نوجوانان در منطقه چهار تهران در سخنرانی ویدئو کنفرانسی گفت: در شیوه جدید برگزاری سال تحصیلی اولویت حفظ سلامت دانش آموزان است و با دقت و رعایت دقیق انضباط و دستورالعمل ها در مسیر رشد و پیشرفت جامعه حرکت می کنیم.

رئیس جمهور در این مراسم با تبریک آغاز سال‌تحصیلی 1400-1399 به دانش آموزان و فرهنگیان و همه دست اندرکاران و باز گشایی مدارس بعد از هفت ماه تعطیلی گفت: سال‌تحصیلی جدید بارنگ و بوی جدید را با مسئولیت سخت تر و سنگین تری آغاز می کنیم و همه ما، معلمان، مدیران و مسئولین آموزش و پرورش در یک آزمون بزرگ قرار داریم تا وظیفه خود را دقیق‌تر و سخ‌ تر از پیش به انجام رسانیم.

دکتر روحانی با اشاره به اهمیت مساله آموزش و تربیت کودکان و نوجوانان تصریح کرد: بسیار مهم است که در کنار زندگی مردم و حیات و سلامت جامعه روند کسب دانش و آموزش در کشور جریان داشته باشد و همانطور که در ماه های گذشته ثابت کردیم که دوگانگی نان و جان و سلامت و دیانت ناصحیح است؛ به مدد اولیا و معلمان و همه مسئولین و دانش آموزان عزیز ثابت می کنیم دوگانه خانه و مدرسه نیز درست نیست و با دقت بیشتر در امر سلامت به آموزش و تربیت دانش آموزان می پردازیم.

رئیس جمهور با ذکراینکه مساله سلامت دانش آموزان همواره برای آموزش و پرورش اهمیت داشته و با غربالگری و معاینات پزشکی دانش آموزان در بدو ورود به مدارس سلامتی دانش آموزان همواره پیگیری می شود، تاکید کرد این موضوع امسال اهمیت دوچندان یافته و دغدغه جدی ما خواهد بود تا دانش آموزان به مقصد عالی برسند.

وی همچنین با یادآوری استمرار آموزش در دوران دفاع مقدس و بمباران شهرهای مختلف اظهار کرد: هر کس که معتقد است آموزش باید تعطیل شود مخالف پیشرفت کشور و رشد و تعالی جوانان است و باید بگویییم که یادگیری و آموزش توقف ناپذیر است و هنر برگزاری کلاس هاست چه به صورت مجازی و چه فیزیکی.

رئیس جمهور با بیان اینکه سال تحصیلی جدید باتمام سالهای تحصیلی یک قرن اخیر متفاوت است و آموزش و پرورش همواره به دنبال آن است که با بهترین روش های آموزشی بتواند نوجوانان و جوانان کشور را به مقصد عالی در عرصه علم و دانش و فراگیری و مهارت برساند، گفت: امسال قطعا اهمیت این دغدغه‌ها بیشتر از گذشته خواهد بود و سلامت دانش آموزان به دلیل وجود دشمن طبیعی یعنی ویروس کرونا باید با دقت بیشتری انجام شود و این مسئولیت سنگین بر دوش والدین، دانش آموزان، مدیران و معلمان سرافراز کشور است.

دکتر روحانی در ادامه به نقش مهم معلمان و اولیای مدرسه در مقابله با ویروس کرونا پرداخت و خاطر نشان کرد معلمان وظایف جدیدی نیز بردوش دارند و باید مهارت آموزی دانش آموزان در مقابله با این ویروس و محافظت و مراقبت از خود و خانواده را مدنظر داشته وهمواره اولویت شروع کلاس و برنامه درسی حفظ سلامت دانش آموزان و رعایت کامل اصول بهداشتی باشد.و معلمان به ایجاد آرامش روانی و رفع اضطراب دانش اموزان نیز توجه ویژه داشته باشند.

رعایت دقیق و سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری ها، سبک و سیاق جدید آموزش با شیوایی و اختصار و کوتاه کردن ساعات درسی هرکلاس و برگزاری کلاس ها به صورت یک روز در میان و بهره گیری از امکانات صداوسیما و فضای مجازی از دیگر مواردی بود که رئیس جمهور به عنوان شیوه های آموزش به آن اشاره کرد.

رئیس دولت تدبیر و امید همچنین در پایان پرسش مهر را با این موضوع که "دانش آموزان برای مقابله با ویروس کرونا چگونه می توانند به خانواده و همکلاسان و همسالان خود یاری رسانند؟"مطرح کرد.

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور وزارت آموزش و پرورش آغاز سال تحصیلی


نظر شما :