در شورای سیاست‌گذاری برگزاری همایش مدرسه ایرانی معماری ایرانی مطرح شد

موضوع طراحی مدارس روستایی و عشایری و بخش دانش آموزی در نهمین دوره همایش

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۱ کد : ۵۷۱۹ اخبار مهم
در جلسه شورای سیاست‌گذاری برگزاری نهمین همایش ملی «مدرسه ایرانی، معماری ایرانی» که با شرکت معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس برگزار شد؛ طراحی مدارس روستایی و عشایری و بخش ویژه دانش آموزی در این همایش مطرح و مصوب شد.
موضوع طراحی مدارس روستایی و عشایری و بخش دانش آموزی در نهمین دوره همایش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، شورای سیاست گذاری نهمین دوره همایش ملی "مدرسه ایرانی معماری ایرانی" با حضور معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل دفترفنی و تحقیقات و جمعی از اساتید دانشکده های معماری تشکیل شد.

داریوش ورناصری در این جلسه با اشاره به برگزاری هشت دوره همایش مدرسه ایرانی معماری ایرانی در طول 14 سال گذشته گفت: برگزاری این همایش ها و ارائه مقالات و طرح ها تجارب ارزشمندی را در اختیار همکاران ما قرارداده است که توانسته ایم چیزی حدود 25 درصد آن را اجرایی کنیم که البته بسیار کم و ناکافی است و باید تلاش کنیم سهم بیشتری دستاوردهای آن را محقق کنیم.

معاون فنی و نظارت سازمان افزود: هویت ملی محور و هدف اصلی این همایش است و این موضوع دراسناد بالادستی ازجمله سند تحول بنیادین و سند زیرنظام تامین فضا تجهیزات و فناوری مورد توجه قرار گرفته و بر آن تاکید شده است و در طراحی فضاها توجه به فرهنگ بومی و اقلیمی مناطق نیز باید بازگوی فرهنگ ایرانی واسلامی باشد .

 دراین جلسه مقررشد در صورت ادامه وضعیت فعلی شیوع کرونا نهمین دوره همایش "مدرسه ایرانی معماری ایرانی" به صورت مجازی برگزار شود برای نخستین بار موضوع طراحی مدارس روستایی و عشایری به عنوان یکی از محورها و موضوعات طرح ها و مقالات نیز مطرح شده است.

ورناصری همچنین از پیش بینی بخش ویژه دانش آموزی در این همایش خبر داد و گفت: در صورت نهایی شدن طرح دانش آموزان همه مقاطع می‌توانند در بخش نقاشی و هنرجویان هنرستان ها در طراحی آثار خود را ارائه کنند.

این همایش در اسفند ماه 99 و در هفت محور مدیریت سبز، فضاهای آموزشی خلاق و روانشناسی محیط، فضاهای آموزشی پایدار، دیدگاه های نوین در طراحی فضاهای آموزشی،طراحی داخلی، تحلیل کالبدی و فضایی و مکان یابی به علاوه دو موضوع طراحی مدارس روستایی و مدارس عشایری در دانشگاه الزهرا (س) برگزار خواهد شد.

 درادامه دکتر غلامرضا اکرمی عضو هیئت علمی دانشکده معماری دانشگاه تهران به عنوان دبیر علمی همایش انتخاب و مقرر شد جزییات در کمیته علمی مورد تصویب قرار گیرد تا فراخوان همایش در فرصت مناسب منتشر و اعلان شود.

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور مدرسه ایرانی معماری ایرانی


نظر شما :