بهره برداری از دبیرستان ۹ کلاسه دخترانه پروفسور مریم میرزا خانی شهر زیارت

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۱ کد : ۵۷۸۱ خراسان شمالی
دبیرستان ۹ کلاسه دخترانه پرفسور مریم میرزاخانی با مشارکت موسسه خیریه نیک گامان جمشید، در شهر زیارت از توابع استان خراسان شمالی به بهره‌برداری رسید.
بهره برداری از دبیرستان ۹ کلاسه دخترانه پروفسور مریم میرزا خانی شهر زیارت

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خراسان شمالی امین فلاح کوشکی در آیین افتتاح دبیرستان ۹ کلاسه دخترانه پرفسور مریم میرزاخانی شهر زیارت با اشاره به این که عملیات این پروژه از سال 88 با اعتبارات استانی شروع شده بود، گفت: به دلیل مشکلاتی که در تامین اعتبارات استانی برای تکمیل این پروژه داشتیم نتوانستیم این پروژه را تکمیل کنیم  تا این که سال  گذشته با مشارکت دکتر تقی پور از خیرین موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران امروز شاهد بهره برداری از این مدرسه هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی اظهارداشت: در مجموع برای این پروژه با آورده سهم خیر2 میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: طی سفری که 2 سال  گذشته به شهر زیارت داشتم  کمبود زیرساخت‌های آموزشی در این شهر مشهود بود. با پیگیری‌های متولیان مربوط در آموزش وپرورش شیروان و فرمانداری این شهرستان خوشبختانه اقداماتی توسط اداره کل نوسازی مدارس خراسان شمالی برای جبران کمبودها در این بخش انجام شده است و هم اکنون شاهد بهبود وضعیت فضاهای آموزشی در این شهر هستیم.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی با توجه به این که سال گذشته یک مدرسه 6 کلاسه در این شهر مقاوم سازی و تحویل داده شد و هم اکنون عملیات اجرایی یک مدرسه 3 و6 کلاسه در دست اجراست گفت:  انشالله مهرماه سال آینده این پروژه ها به اتمام برسد.

مهندس امین  فلاح اظهار امیدواری کرد: انشالله خوابگاه  این مجموعه بعد از تکمیل مهرماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد: یکی از طرح های  خوبی که امسال توسط نوسازی مدارس خراسان شمالی درراستای جلب مشارکت‌ها انجام می شود طرح آجر به آجر است که همزمان با سراسر کشور در دستور کار ما قرار گرفته است به گونه‌ای که عرصه در امر مدرسه‌سازی برای خیران نسبت به قبل وسیع‌تر شده است به عنوان نمونه قبلا باید خیر30 درصد هزینه پروژه را تقبل می کرد اما در حال حاضر با پرداخت هزینه یک آجر وارد میدان مدرسه‌سازی می شود.

وی بیان کرد: در سامانه مهر مدرسه در جهت بسته تحولی طرح آجر به آجر پروژه پایلوت تعریف شده ما پروژه «دوین»  شیروان است که امیدواریم با مشارکت همشهریان و هم استانی‌های خیّر این پروژه به نتیجه برسد. 

دکتر تقی پورمدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران دراین آیین گفت: با توجه به خوش وعده و خوش قول بودن مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی و آموزش وپرورش در اجرای این پروژه و جلب رضایت خیران سبب شده شاهد خبرهای خوش دیگری برای ساخت مدرسه سازی در این استان باشیم که به زودی به گوش همه ما خواهد رسید.

وی خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: تنها توقعی  که از دانش آموزان  دارم این است  که شاد باشید و شادی هایتان را به دیگران  انتقال دهید.

وی بیان کرد: با یک آجر می شود کارهای بزرگی در عرصه  مدرسه سازی انجام داد وآجربه آجر می توان در مسیر درست  مدرسه سازی قدم برداشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی و مدارس خراسان شمالی،دبیرستان ۹ کلاسه دخترانه پرفسور مریم میرزا خانی شهر زیارت با ۱۱۹۴ متر مربع زیربنا ۲۰۵ متر دیوارکشی و ۲ هزار متر مربع محوطه سازی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال با مشارکت  ۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریالی موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران ساخته شده است.


نظر شما :