مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران:

۳۵ درصد کلاس‌های درس با دانش روز مقاوم‌سازی شده‌اند

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۰ کد : ۵۷۹۲ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: در سراسر کشور ۳۵ درصد کلاس‌های درس با دانش روز مقاوم‌سازی شده‌اند.
۳۵ درصد کلاس‌های درس با دانش روز مقاوم‌سازی شده‌اند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،  علی شهری در نشست خبری که در حاشیه تور رسانه‌ای با خبرنگاران در مدرسه خیرساز نوجوان بیان کرد: بیش از دو دهه از عمر جامعه خیرین مدرسه‌ساز می‌گذرد و اکنون نهال آن به درختی تناور مبدل  شده است البته مشکلاتی هم داریم که ناشی از عداوت و خوی استکباری دشمنان قسم خورده نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: امروز می‌بینیم که اقدامات جمهوری اسلامی در نوسازی و بازسازی مدارس بی‌نظیر است و همگان به کار های ارزشمند ایران در این زمینه اذعان دارند که این موضوع در نشست‌های بین المللی هم مشهود است.

مدیرکل نوسازی مدارس تهران با اشاره به اینکه علیرغم مشکلات اقتصادی فعالیت‌های ما همچنان ادامه دارد، گفت: در کشور بیش از ۵۰ درصد کلاس‌ها  تخریب و بازسازی و ۳۵ درصد مدارس هم با دانش روز مقاوم‌سازی شده‌اند.

شهری تصریح کرد: تعلیم و تربیت از واجبات کشور است؛ در طرح آجر به آجر سعی داریم تا با ارزشمند شمردن این موضوع به تامین فضای آموزشی مناسب با همکاری آحاد مختلف جامعه بپردازیم.

وی بیان کرد: به دلیل مهاجرت‌های فراوان تراکم جمعیتی کلاس‌های درس بیش‌از حد میانگین کشور شده است به نحوی که تراکم کلاس در استان تهران ۳۲ نفر است در حالی که این رقم باید به طور میانگین ۲۴ نفر باشد و در این شرایط فرایند آموزش برای معلمان هم مشکلاتی در پی دارد. 

مدیرکل نوسازی مدارس تهران بیان کرد: در استان  تهران باید توجه ویژه به تامین فضا داشته باشیم و اقداماتی از قبیل تبدیل به احسن املاک موجود در  آموزش و پرورش، مولد سازی دارایی‌ها و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی موضوع قابل توجهی است.

شهری اظهار کرد: البته در بخش خیرین حقیقی هم عملکرد قابل قبولی داشتیم و بیش از ۷۰ درصد تعهدات محقق شده و در بخش دولتی هم   بیش از عدد تعیین شده، اعتبار اختصاص پیدا کرده اس.ت

وی گفت: در طی برنامه ۵ ساله تهران باید حداقل ۱۲ هزار کلاس درس ایجاد کنیم که منابع آن از دولت، خیرین عمومی و حقیقی و نهادهای مسئولیت پذیر تامین می‌شود.

در این تور رسانه‌ای خبرنگاران از دبیرستان ماندگار البرز، هنرستان پسرانه سروندی ، دبستان دخترانه معاد و مدرسه خیرساز نوجوان بازدید کرد و در جریان وضعیت فضاهای آموزشی قرار گرفتند.


نظر شما :