مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس در ارومیه:

نیروی انسانی با انگیزه و شاداب، آینده‌ای درخشان برای سازمان ترسیم می‌کند

۲۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۲۲:۴۰ کد : ۵۸۲۴ اخبار مهم
مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر به آذربایجان غربی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف اداره کل نوسازی مدارس استان و دیدار با کارکنان گفت : نیروی انسانی با انگیزه، پرکار و شاداب آینده‌ای درخشان را برای سازمان ترسیم می کند.
نیروی انسانی با انگیزه و شاداب، آینده‌ای درخشان برای سازمان ترسیم می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، علی مناهی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات عمومی، اداری و دیدار با کارکنان اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان غربی به ارومیه سفر کرده بود، ضمن  بازدید از بخش‌های مختلف این اداره کل با یکایک کارکنان دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مباحث جاری قرار گرفت.

مدیرکل منابع انسانی سازمان نوسازی مدارس کشور در این بازدید با بیان اینکه سازمان‌های پیشرو، تنها از طریق به کارگیری الگوهای پیشرفته توسعه نیروی انسانی، یادگیری سازمانی و راهبردهای توسعه و بالندگی قابلیت‌های کارکنان، می‌توانند پاسخگوی نیازهای سازمان باشند، افزود: در حال حاضر توسعه منابع انسانی یکی از مهم‌ترین اهداف و راهبردهای سازمان‌های پیشرو است که به منظور ارتقاء سطح دانش، مهارت، تجربه، کیفیت، تعالی و عملکرد سرمایه‌های سازمان و حتی تغییر ویژگی‌های فردی کارکنان ابلاغ می‌شود.

مناهی در حاشیه این دیدار خاطر نشان کرد: تلاش مجموعه مدیریتی سازمان نوسازی مدارس کشور در جهت کمک به همکاران استان ها بوده و افزود: از هیچ تلاشی در این جهت دریغ نخواهیم کرد و مورد شاهد این موضوع حاکمیتی شدن کلیه مشاغل موجود در مجموعه سازمان نوسازی مدارس کشور است..

وی افزود: منابع انسانی از سرمایه های اصلی و ارزشمند هر سازمان محسوب می شوند و مجموعه نیروی انسانی و افکار این نیروها آینده یک سازمان را رقم می زنند و ما نیاز داریم که با نیروی انسانی با انگیزه، پرکار و شاداب آینده‌ای درخشان و روشن را برای سازمان نوسازی مدارس کشور ترسیم نماییم.

وی همچنین با اشاره به اهمیت تأمین نیازها و توجه به معیشت کارکنان گفت: منابع انسانی به عنوان یکی از سرمایه‌‌های اصلی هر مجموعه به شمار می‌رود که عدم توجه به آنان موجب عقب افتادگی اداری شده و بالعکس رشد و تعالی سازمانی در گرو تقویت و توسعه منابع انسانی است.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: تبیین وظایف، مأموریت‌ها و خط‌‌ مشی‌های سازمانی در بین دستگاه‌های اجرائی مهم استان، یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیران کل استانی است تا بتوانند با توجه به حجم کارهایی که انجام می‌شود نیروی مورد نیاز خود را تأمین کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت تأمین نیازها و توجه به معیشت کارکنان گفت: عدم توجه به نیازها و نظرات نیروی انسانی موجب عقب افتادگی مجموعه شده و بالعکس رشد و تعالی سازمانی در گرو تقویت و توسعه منابع انسانی است.

مناهی خاطرنشان ساخت: تبیین وظایف، مأموریت‌ها و خط‌‌ مشی‌های سازمانی در بین دستگاه‌های اجرائی مهم استان، یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیران کل استانی است تا بتوانند با توجه به حجم کارهایی که انجام می‌شود نیروی مورد نیاز خود را تأمین کنند.

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور نیروی انسانی علی مناهی مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی تعالی سازمانی


نظر شما :