معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌ها:

آجر به آجر سرآغاز تغییر در کل فضای نوسازی مدارس کشور است

۰۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۰ کد : ۵۸۷۱ اخبار برگزیده
معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌ها با اشاره به اهمیت اجرای طرح آجر به آجر گفت: این طرح آغاز تغییر در کل فضای نوسازی مدارس کشور است.
آجر به آجر سرآغاز تغییر در کل فضای نوسازی مدارس کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، هفتمین جلسه راهبری اجرای طرح آجر به آجر با حضور فاطمه مهاجرانی معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌ها و سید مهدی حسینی نیا سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی و تعدادی از مدیران کل استانی برگزار شد.

در این جلسه مهاجرانی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر از ابتدای امسال بیان کرد: این طرح سرآغاز تغییر در کل فضای نوسازی مدارس محسوب می‌شود و بیش از پیش باور به اهمیت مدرسه سازی  را تقویت کرده است.

وی ادامه داد: هدف نهایی ما در طرح آجر به آجر دغدغه مند کردن مردم سراسر کشور برای کمک به مدرسه سازی است.

مهاجرانی بیان کرد: از دیگر اهداف مورد توجه در این طرح  نشان دادن مشارکت مردم در مردم و تاثیر آن بر عملکرد ساخت و توسعه فضاهای آموزشی است،  بنابراین باید ماهیت رسانه ای این طرح را پرورش دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌ها با اشاره به اینکه تبلیغات و ترویج این طرح در هر استان شرایط خاص خودی را دارد،  بیان کرد: با توجه شرایط هر منطقه بابد به ترویج این طرح پرداخت و به تبلیغات آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه براساس رهنمودهای سند تحول بنیادین مدرسه به عنوان کانون تربیت محله  عنوان می‌شود، اظهار کرد: استان‌ها به جهات مختلف  با هم تفاوت دارند و  همه استان ها لزوما از یک الگوها تبعیت کنیم بنابراین ترویج و تبلیغ یکسان پاسخگو نیست و توجه به مقتضیات محلی بسیار اهمیت دارد.

مهاجرانی تصریح کرد: هدفگذاری اجرای طرح آجر به آجر و چگونگی پیاده سازی با ستاد است اما بخش عمده برای ترویج طرح بر عهده استان‌ها متناسب با شرایط اقلیمی است.

در ادامه حسینی نیا بیان کرد: هدف از حضور مدیران کل در جلسات هفتگی اشتراک تجربیات آنهاست همچنین روش اشتراک گذاری حل مساله را مورد توجه قرار دهیم.

 

کلید واژه ها: نوسازی مدارس کشور آجر به آجر


نظر شما :